Manisa Haberleri

SİMÜLASYON ARACIYLA EMNİYET KEMERİNİN ÖNEMİ ANLATILDI

Haber 12.04.2013 13:40 Cuma
Sivas İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi trafik kazalarından korunmak için emniyet kemerinin önemini simülasyon aracıyla vatandaşlara test yaparak anlattı.
Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde düzenlenen “Emniyet Kemeri Bilgilendirme Etkinliği” kapsamında stantlar açan Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri simülasyon aracıyla saatte 10 km hızla kaza etkisini göstermek amacıyla emniyet kemeri ile test yaptı. Vatandaşlar, gazeteciler ve trafik polislerin simülasyon aracına binerek test yaptığı etkinlikte açılan stantlarda da trafik kazalarının yarattığı etkilerin yer aldığı resimlere yer verildi.
Düzenlenen etkinlik hakkında konuşan Sivas Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Cengiz Emirza, "Özel olarak imal edilmiş ileri doğru çarpmalı simülasyon aracı ile emniyet kemerinin önemini vatandaşlara anlatıyoruz. Emniyet kemerinin önemini uygulamalı olarak gösteriyoruz. Araca binenler 10 kilometre hızla karşıya çarpıyorlar. Yaşadıkları şiddette kendileri bile şaşırıyorlar. Biz de bütün vatandaşlarımızı uyarıyor ve emniyet kemeri sizi hayata bağlar, emniyet kemerinizi muhakkak takın diyerek önerilerde bulunuyoruz" dedi.