Manisa Haberleri

AK PARTİ’DEN ’ULUDERE’ ÇIKARTMASI

Haber 12.04.2013 14:15 Cuma
AK Parti çözüm sürecini halka doğru anlatmak için 14 milletvekili ile Şırnak'ı ziyaret edecek. Ziyaretin başkanlığını yapan AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati, Uludere’de hayatını kaybeden 34 kişinin ailesiyle kahvaltıda buluşacaklarını söyledi.
AK Parti çözüm sürecini anlatmak için geçen hafta 45 milletvekili ile Diyarbakır, Batman ve Siirt'e ziyaretler gerçekleştirmişti. AK Parti'nin bu defaki adresi ise Şırnak olacak. Yarın 14 milletvekili ile Şırnak'ı ziyaret edecek olan AK Parti teşkilatı, 34 kişinin hayatını kaybettiği Uludere'ye de gidecek. Yarın Şırnak il merkezini, Pazar günü Şırnak'ın ilçelerini ziyaret edecek olan milletvekilleri, Uludere'de hayatını kaybedenlerin aileleriyle de görüşecek. Vekiller Şırnak'ın geneliyle birlikte özellikle Uludere'de çözüm sürecinin yansımalarını da yerinde incelemiş olacak.
AK Parti Teşkilat Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan ziyarette milletvekillerine AK Parti'nin Doğu ve Güneydoğu Anadolu'dan Sorumlu Teşkilat Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati başkanlık yapacak.
“ULUDERE’DE HAYATINI KAYBEDENLERİN AİLELERİYLE KAHVALTI YAPACAĞIZ”
Şırnak'a gerçekleştirilecek olan ziyaretin başkanlığını yapacak olan AK Parti MKYK Üyesi, Teşkilat Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Nureddin Nebati, ziyaretle ilgili olarak İHA muhabirine açıklamalarda bulundu. Şırnak'a yapılacak olan ziyaretin aslında bölgede gerçekleştirilen rutin toplantılardan birisi olduğunu kaydeden Nebati, kendilerinin her hafta sonu bölgeye ziyaretler gerçekleştirdiklerini belirtti.
Ziyaretle ilgili bilgi veren Nureddin Nebati, "Biz de teşkilatçılık anlamında oralarda çalışmalar yapıyoruz. Bu anlamda bölgemdeki 14 il başkanı, 14 ilin il teşkilat başkanları ve il koordinatörleri olan milletvekilleriyle Şırnak'ta bir ziyaret yapacağız inşallah" dedi.
13-14 Nisan tarihlerini kapsayacak olan ziyarette 34 kişinin hayatını kaybettiği Uludere ilçesini de ziyaret edeceklerini belirten Nebati, "Silopi, Cizre ve İdil ilçelerine de gideceğiz, oralarda sabah kahvaltısı ile bir programı başlatacağız. Ve özellikle esnafla iletişime gireceğiz ve ziyaretlerde bulunacağız. Önemli olan Şırnak'a gitmemiz Şırnak'ı bölgemizdeki diğer milletvekillerine ve teşkilat başkanlarımıza tanıtmamız ve Şırnak'ın o güzelliklerini çalışma arkadaşlarımızla paylaşmamız" diye konuştu.
Nureddin Nebati, Uludere'de hayatını kaybedenlerin aileleriyle de yine kahvaltıda bir araya geleceklerini belirterek, "Kendileriyle kahvaltı yapacağız inşallah" dedi.
"BAŞBAKAN'A RAPOR SUNULACAK"
AK Parti İstanbul Milletvekili Nurettin Nebati, "AK Parti'nin başarılarından birisi de yaptığı faaliyetleri raporlaması" diyerek, Şırnak ziyaretinin de raporlanarak Başbakan Erdoğan'a sunulacağını belirtti. Nebati şöyle konuştu:
"Raporlar belli bir kapasiteye ulaştıktan sonra ilgililer tarafından Başbakanımıza arz ediliyor. Dolayısıyla biz de Şırnak'ta edindiğimiz, bu hafta edineceğimiz bilgileri belli bir kıvama getirdikten sonra mutlaka arz etme konusunda şansımızı yakalayacağız."
“BÖLGE HALKI ‘KARDEŞLİĞİMİZ DAİM OLSUN’ DİYE DUA EDİYOR”
Nureddin Nebati, bölge halkının çözüm sürecine nasıl baktığına dair de açıklamalarda bulundu. 2 yıldır kendisinin bölgenin nabzını tuttuğunu anlatan Nebati, kendilerinin her türlü talebi dinlediklerini ve raporlama yaptıklarını belirtti. Bölge halkının "Bin yıllık kardeşliğimiz daim olsun" diye dua ettiğini söyleyen Nebati, bölge halkının tavrıyla ilgili olarak şunları söyledi:
"Son 3 ay hariç, 2 yıldır oraya gittiğimizde bize yaklaşan insanların büyük bir kısmı gerek düşük sesle, gerek küçücük kağıtlarla yazdıkları ifadeleri hep; 'ne olursunuz bu kanı durdurun' diye adeta yalvarıyorlardı. Son 3 aydır Sayın Başbakanımıza, devletimize ve milletimize inanılmaz derecede bir duada bulunuyorlar. Ve dualarının temel şeyi şu; 'ne olursunuz bu kardeşlik daim olsun. Bin yıldır devam eden kardeşliğimiz daim olsun' diye dua ediyorlar.
Bu 3 aylık süreç içerisindeki o barış havası, güzellik insanların refah ve saatinin ne kadar önemli olduğunu ortaya koyması açısından önemli. Dolayısıyla bu süreç inşallah kıtaya uğramadan devam edecek."