Manisa Haberleri

KIZILAY’DAN ÖĞRENCİLERE KİTAP VE ÇALIŞMA SETİ HEDİYESİ

Haber 12.04.2013 14:19 Cuma
Türk Kızılay İstanbul-Merter Şubesi tarafından öğrencilere kitap ve çalışma seti dağıtldı.
Malatya’da Şehit Yüzbaşı Hakkı Akyüz Orta Okulu’nda yapılan törenle, Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Kızılay Merter Şubesi ortaklaşa gerçekleştirdikleri programda, ana sınıfı ve ilk öğretim 1. Sınıf öğrencilerine yönelik çalışma kitabı setini belirledikleri okullara götürdüler.
Kızılay Merter Şube Başkanı Ercan Can konuşmasında, “Malatya’da yaptığımız Okumayı Seninle Öğrendim Projesi dahilinde öğrencilerimize yaklaşık 500 adet okuma ve çalışma seti hediye ettik. Çok küçük bir hayalle çok küçük birikimle başladık ama inanıyorum 81 ile yayılarak çalışmamızın neticesini alacağız ve amacımıza ulaşacağız, herkesin yardım almaya ve yardım yapmaya ihtiyacı var. Varlıklı insanlar ile ihtiyaçlı insanlara köprü vazifesi yapmaya çalışıyoruz, onlara rehberlik ediyoruz burada önemli olan gerçek ihtiyaç sahibi insanlara ulaşmak amacımız doğru kişilere yardım isteğindeki varlıklı kişilere önderlik etmektir” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut da, Türk Kızılayı ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle kan bağışı yapıldığını, yardım ve kompozisyon, şiir yarışmaları ile temsili gösteriler yapıldığını belirtti.
“Daha önce Topsöğüt ve Sütlüce okullarımıza gönderdikleri Anasınıfı ve ilkokul 1.sınıf öğrencilere yönelik eğitim seti ve çalışma kitaplarını burada da hediye ettiler” diyen Bulut, Kızılay Merter Şube Başkanına Teşekkür Belgesi ve kayısı verdi. Ercan Can ise Mehmet Bulut’a günün anısına çini işlemeli bir vazo takdim etti.
Programda Esra Akyüz ve Tuğba Yıldız isimli öğrenciler, Kızılay hakkında şiir okurken, adından Okul Müdürüne Dernek Başkanı Ercan Can tarafından kitaplar teslim edildi. Programa katılan yetkililer okulun anasınıfındaki öğrencilere kitap verdiler, minik öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.
Şehit Yüzbaşı Hakkı Akyüz Orta Okulu'nda yapılan törene, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, İl Eğitim Denetmenleri Başkanı Mahmut Çalı, Milli Eğitim Şube Müdürü Sadun Kılınç ,Türk Kızılayı Merter Şube Başkanı Ercan Can, Yardımcısı Deniz Akdeniz Topcu, Proje Koordinatörü Aydan Soyak Okul Müdürü Sezai Dönmez, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.