Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

FIFA U20 DÜNYA KUPASI ‘GRASSROOTS ŞENLİĞİ’

Haber 12.04.2013 15:03 Cuma
FIFA ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) işbirliği ile Nisan-Mayıs ayları arasında 7 ilde düzenlenecek olan ve U20 Dünya Kupası’nın mini konsepti özelliği taşıyan ‘Grassroots Şenliği’nin Antalya ayağı gerçekleştirildi.
Ana sponsorluğunu Ülker’in üstlendiği FIFA U20 Dünya Kupası ‘Grassroots Şenliği’ Zeytinköy Doğuyaka Spor Kompleksi’nde yapıldı. İlk ayağı Kayseri’de gerçekleştirilen ‘Grassroots Şenliği’nin ikincisi Antalya’da yapılırken, etkinliğin Gaziantep, Trabzon, Rize, Bursa ve İstanbul’da devam edeceği bildirildi.
Her ildeki ve geçtiğimiz ay FIFA ve TFF yetkilileri tarafından eğitim alan Grassroots koordinatörleri tarafından İl Milli Eğitim Müdürlükleri ile temasa geçilerek belirlenen ve 12 yaş grubundaki bin 700 çocuktan oluşan okul takımları, özel hazırlanan sahalarda oynayacakları maçlarda yeteneklerini sergileyecek ve istasyon çalışmaları yaparak kendilerini geliştirecek.
Etkinlikler süresince en yüksek Fair-Play puanını alan çocuklar, FIFA U20 Dünya Kupası’nın 21 Haziran’da Kayseri’deki Kadir Has Stadyumu’nda yapılacak olan açılışına katılma şansı bulacak. Şenliklerin, Ülker’in 2007’den beri yürüttüğü Grassroots programına paralel olarak Türk futbolunun altyapı gelişimine katkı sağlayacağı ve bu etkinliklerde yaklaşık 8 bin çocuğun Grassroots aktivitelerinden yararlanma şansı bulacağı bildirildi.
FIFA U20 Dünya Kupası yerel sponsorlarından olan Ülker, önceki dönemlerde de Türk sporunun geleceği olan çocuklara yönelik projelere destek vererek, 6 yılda 250 binden fazla çocuğu sporla buluşturmuştu.