Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

BÜLENT GEDİKLİ BOLU’DA ÇÖZÜM SÜRECİNİ ANLATTI

Haber 12.04.2013 16:39 Cuma
AK Parti Ankara Milletvekili Bülent Gedikli, çözüm sürecine yönelik çalışmaları ve sürecin haritasını il teşkilatlarına aktarmak üzere Bolu’ya geldi.
Cuma namazı sonrası Belediye Meydanı’nda bulunan Necip Fazıl Kültür Merkezi’ne gelen Gedikli’yi, AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın, İlçe Başkanı Erol Özak, Kadın Kolları Başkanı Arzu Aydın ve partililer karşıladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda kürsüye ilk olarak AK Parti Bolu İl Başkanı Ömer Sayın çıktı. Salondaki partililer ve vatandaşlara seslenen Sayın, Bülent Gedikli'nin anlatacağı çözüm sürecine ilişkin konuların önemle dinlenmesini istedi. Katılımcılara teşekkür eden Sayın, kısa bir konuşmadan sonra yerine geçti.
Ömer Sayın’ın ardından çözüm süreci ve sürecin haritasına ilişkin bilgi aktarmak üzere Bülent Gedikli kürsüye çıktı. Ülkede yıllarca egemenlerin üstün olduğu, üstünlerin de egemen olduğu bir dönem yaşandığını belirten Gedikli, şimdi ise haklının ve hukukun üstün olduğu bir dönem yaşandığını vurguladı. Çözüm sürecinde herkesin gönlünün rahat olmasını isteyen Bülent Gedikli, “Çözüm süreci terörü devre dışı bırakmaya ve demokratik siyaseti de öne çıkarmaya çalışan bir süreçtir. Burada birilerinin söylediği gibi toprak bütünlüğümüz ile ilgili hiçbir pazarlık söz konusu değildir. Ne taviz, ne pazarlık, ne geri adım atma bizim kitabımızda yazmaz. Gönlünüz vicdanınız rahat olsun” dedi.
Muhalefet partilerine yüklenen Bülent Gedikli, muhalefet partisi milletvekillerinin mecliste kürsü işgal ettiğini belirtti. Gedikli, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Şu muhalefetin neler yaptığını televizyonlardan görüyorsunuz. Mecliste milletvekillerimize saldırıyorlar. Kürsüleri işgal ediyorlar. Meclis başkanına gidip saldırıyorlar. Tabi bunları neden yapıyorlar? Milletimizin sorunlarını çözecek kararları alamayalım diye yapıyorlar. Meclis'i çalıştıramayalım diye yapıyorlar. İyi de sizin işiniz küfretmek şov yapmak mı? Elbette böyle olmamalı. Sizin işiniz ülkemizin, milletimizin sorunlarına çözüm aramak ve bunları Meclis'e iletmektir. Eğer bunu yapmayacaksan, sorunları çözmeyeceksen, niye gelip Meclis'te sıralara oturuyorsun. Gidip milletten oy istiyorsunuz. Halkın oylarına talip oluyorsunuz. Maalesef Türkiye Cumhuriyeti tarihinde görülmemiş bir provokasyon, karalama ve seviyesiz bir muhalefetle karşı karşıyayız.”
Gedikli’nin kısa süren konuşmasının ardından basın mensupları dışarı çıkarılırken, toplantının geriye kalan bölümü basına kapalı gerçekleştirildi.