Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

SİMAV’IN SORUNLARINI SOYLU’YA ANLATTI

Haber 12.04.2013 17:15 Cuma
Kütahya’nın Simav ilçesinde yaşayan ve Başbakan Erdoğan’a yakınlığı ile bilinen görme engelli gazeteci yazar Güngör Avcıoğlu, ilçesinin sorunlarını anlatmak üzere geçtiğimiz gün Ankara’ya çıkartma yaptı.
Kırgızistan’a giden Başbakan Erdoğan ile görüşemediği için ilçesinin çözüm bekleyen sorunlarını bu kez AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soyluya anlatan Avcıoğlu, bununla da yetinmeyerek ziyaretler zincirine bazı üst düzey bürokratları da ekledi.
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek’i makamında bulamayınca Baş Danışmanı Mehmet Çakır ile görüşen Avcıoğlu, ardından Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu ile makamında yaptığı görüşmede ilçesinin sorunlarını anlatarak çözümüne destek istedi.
19 Mayıs 2011’deki 5.9’luk depremin vurduğu Simav’da devletin iki yılda eğitim ve sağlık alanında çok büyük yatırımlar gerçekleştirerek yepyeni bir kent oluşturduğuna vurgu yapan görme engelli gazeteci yazar Avcıoğlu, “Simav’ın çözüm bekleyen daha pek çok sorunu var. Sorunların çözümüne katkı amacıyla kendi imkanlarımla iki veya üç ayda bir Ankara’ya çıkartma yaparak Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ile görüşürüm. Sağ olsunlar. Sayın Başbakanım beni çok sever. Ben bu güne kadar Sayın Başbakanımdan kendim için hiçbir şey istemedim. Çok sevdiğim memleketim Simav için bir şeyler istedim. İsteklerimin çoğu gerçekleşti. Ancak hastane konusu başta olmak üzere Bursa yolu gibi bazı işler de aksamalar oluyor. Bunun yanında esnaflarımızın da bazı sorunları var. Onları Başbakanımız Sayın Erdoğan’a iletmek üzere Ankara’ya gitmiştim. Ne yazık ki Başbakanımız Kırgızistan gezisinde olduğu için kendisi ile görüşemedim. Ben de onun yerine AK Parti Genel Başkan yardımcısı Sayın Süleyman Soyluyu makamında ziyaret ederek sorunlarımızı anlattım. Ayrıca Sayın Soyluyu Simav Belediyesinin önderliğinde hayırsever halkımızın da katkılarıyla 11 ve 12 Mayıs 2013 tarihlerinde gerçekleşecek olan ve 20 bin civarında insanımızın Bereket Sofrasında buluşacağı etkinliğe davet ettim” dedi.
Avcıoğlu, ayrıca yakın dostu TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile de görüşmek istediğini ancak bulamadığı için onun yerine Baş danışmanı Mehmet Çakır, ardından da Devlet personel Dairesi Başkanı Simav’ın eniştesi Mehmet Ali Kumbuzoğlu ile de makamlarında görüşerek Simav’ın sorunlarının çözümüne katkı sağlamaları hususunda yardım talebinde bulunduğunu kaydetti.