Manisa Haberleri

VATANDAŞ KURUÇEŞME MEYDAN ÇALIŞMASINI ONAYLADI

Haber 12.04.2013 17:28 Cuma
İzmit Belediye Başkan Dr. Nevzat Doğan, projelere başlamadan önce vatandaşların fikrini almayı ihmal etmiyor. Vatandaşın fikri her şeyden önemli diyen Başkan Doğan, Kuruçeşme Meydanı ve Çevresinde yapılacak olan dış cephe iyileştirme çalışmalarının detaylarını vatandaşlarla paylaştı.
Kuruçeşme'de hizmet veren Bizim Fırın’da vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Doğan'a İzmit Belediyesi Meclis Üyeleri İsmail Gün, Fahri Meydan, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Demir, Ak Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş, Ak Parti İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Tutuş, Hatipköy Mahalle Muhtarı Ali Yılmaz, Doğan Mahalle Muhtarı Aziz Örki, Kocatepe Mahalle Muhtarı Kemal Çelebi, Fatih Mahalle Muhtarı Musa Temel ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Başkan Doğan 4 yıl öncesine göre mukayese edersek şu an daha iyi durumda ama istediğimiz noktada değiliz diyerek başladığı konuşmasında Kuruçeşme'de yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Doğan, "Kapalı pazar, kültür merkezi, parklar ile gün geçtikçe iyiye doğru gidiyoruz. Buranın gelişmesi için binalarımızın dükkanlarımızın da gelişmesi gerekiyor. Burada bu konuları sizlerle konuşmak için bulunuyoruz. Sizlerle birlikte karar vermek için bu toplantıyı yapıyoruz. Çoğunluk ne isterse onu yaparız. Yapmayın derseniz de yapmayız. Bu kentin gerçek sahibi sizlersiniz." dedi.
Hazırlanan projenin detaylarını halk ile paylaşan Başkan Doğan, daha sonra vatandaşların fikir ve önerilerini dinledi. Bekirpaşa Üçyol'da yapılan çalışmayı çok beğendiklerini belirten vatandaşlar, meydanda yapılacak çalışmaları kabul ettiklerini dile getirdiler. Çalışma kapsamında boya masrafları belediye tarafından karşılanırken, tabela masraflarını esnaf ödeyecek.