Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

SAHABE SAFVAN B. MUATTAL KÜLLİYESİ CAMİİ’NİN TEMELİ ATILACAK

Haber 12.04.2013 17:27 Cuma
Diyanet İşleri Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Sahabe Saffan B. Muattal (ra) Camii’nin temel atma törenine katılacak.
Türkiye’de kabri kesin olarak bilinen iki sahabeden birisi olan Sahabe Saffan B. Muattal (ra) Camii’nin temel atma töreni 16 Nisan tarihinde yapılacak. Adıyaman Müftüsü Mehmet Ali Öztürkcü, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez ve birçok davetlinin temel atma törenine katılacağını açıkladı.
Öztürkçü, “Peygamber Efendimiz’in (sav) doğumu ile ilgili bir hafta boyunca gerçekleştireceğimiz Kutlu Doğum Haftası bu yıl önemli bir programla başlıyor. İstanbul’da bulunan Sahabe Eyüp El Ensari (ra) ve Sahabe Saffan b. Muattal’ın (ra) kabri kesin olarak biliniyor. Adıyaman sınırları içerisinde bulunan Sahabe Saffan . Muattal (ra) küKliyesi Camii'nin temeli atılacak. Yıllardan beri beklediğimiz fakat bu güne kısmet olan bu projenin ilk ayağı olan cami temelini Valimizin teşvikleriyle gerçekleştirmenin sevincini yaşıyoruz. Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Görmez’in katılacağı programımıza tüm Adıyaman halkını bekliyoruz” dedi.
Bu yıl yine Kutlu Doğum Haftası kapsamında bir çok önemli etkinliklere imza attıklarını vurgulayan Öztürkçü, paneller, konferanslar, kompozisyon, makale ve şiir yarışmaları, kermes, kan bağışı, mevlit, vaaz ve irşat programı, dünyaca ünlü hafızların Kur’an-ı ziyafeti programının olacağını söyledi.