Manisa Haberleri

SAĞLIK BAKANI MÜEZZİNOĞLU:

Haber 12.04.2013 17:27 Cuma
İzmir’de temaslarını sürdüren Sağlık Bakanı Prof.Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Ege Kars, Ardahan Iğdır Federasyonu’nu ziyaretinde; “İzmir kardeşlik fotoğrafını başarabilmiş bir ilimiz” dedi.
Buca Baha Yörük Camii’nde Cuma namazını kıldıktan sonra esnaf ziyaretini gerçekleştiren Müezzinoğlu, tek tek girdiği dükkânlarda esnafla kolaylıklar diledi. Erkek berberine yaptığı ziyarette esnafa; ‘İzmir’de sağlığın nabzı nasıl atıyor’ diye soran Bakan Müezzinoğlu, traş koltuğunda oturan vatandaştan; “ yatırımlar oldukça güzel” yanıtını aldı. Bakan, "Sağlık Bakanı'ndan ne istersiniz" diye sorduğunda ise "Sağlığınız" cevabını aldı. Hatırını sorduğu emekli yaşlı bir kadın ise Bakan Müezzinoğlu'na hastanelerde yapılan sağlık kesintilerinin fazla olduğunu belirtti. Bunun üzerine Bakan Müezzinoğlu; “ Sistemi dengede tutmak için bunu yapmak zorundayız ama en fazla 20 lira kesiyoruz" dedi.
Daha sonra Ege Kars, Ardahan, Iğdır Federasyonu’nu ziyaret eden Bakan Müezzinoğlu, burada yaptığı açıklamalarda İzmir’in medeniyet şehri olduğunu dile getirerek; “İzmir çok güzel bir kardeşlik ve medeniyet şehri'' diye konuştu. Mehmet Müezzinoğlu, ''İzmir'e baktığımızda Girit, Makedonya, Rize, Diyarbakır, Konya, Kars, Ardahan, Iğdır var. İzmir bu anlamda bunları bir güzel kardeşlik fotoğrafı olarak başarabilmiş bir ilimiz" dedi. Bu fotoğrafı ülkenin geneline yaymak istediklerini dile getiren Müezzinoğlu, Atatürk'ün hedef gösterdiği muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkmanın çatışarak, ayrışarak değil kaynaşarak ve birbirine değer vererek başarılabileceğini ifade etti.
HEMŞİRE SÖZ İSTEDİ
Ziyaret sonunda bir vatandaş Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki doktor sıkıntısını hatırlattı. Bunun üzerine Bakan Müezzinoğlu, ''Haklısınız ama sizin zorluğunuz bir ise benim bu anlamdaki zorluğum çok fazla. Ne yazık ki ülkemizin en büyük sıkıntılarından bir tanesi yeterli hekimimizin olmaması. İnşallah bunu hekimlerimizden biraz daha fedakarlık isteyerek, onları birazcık daha çok çalıştırarak, birazcık da dağılım dengelerini gözeterek çözmeye çalışacağız'' şeklinde konuştu. Müezzinoğlu, atamasının henüz gerçekleştirilmediğini belirten bir hemşirenin bu konudaki sıkıntısını dile getirip, atamaların ne zaman yapılacağını sorması üzerine, ''Bize en çok hemşire, doktor lazım. Haziran'da dedik'' yanıtını verdi.
Bakan Müezzinoğlu, daha sonra Uluslararası Balkan Federasyonu binasının açılışını gerçekleştirdi, halk oyunları ekibinin gösterisini izledi.