Manisa Haberleri

VAN OLAY GAZETESİ YENİ TESİSLERİNİ AÇTI

Haber 12.04.2013 17:32 Cuma
VAN (İHA) – Van’da 2011 depremlerinden önce yayın hayatına başlayan yerel gazetelerden Van Olay Gazetesi, yeni tesislerinde hizmete başladı.
Hastane Caddesi üzerinde bulunan gazete tesisinde Kur’an Kerim tilavetiyle başlayan açılış programına, Van Olay Gazetesi İmtiyaz Sahibi Fikret Özkan, VATSO Başkan Yardımcısı Mustafa Kantarcıoğlu, VATBO Başkanı Feridun Irak Van Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdiresi Meliha Uman, Basın İlan Kurumu Van Şube Müdürü Yahya Öylek ve çok sayıda gazeteci katıldı. Burada kısa bir konuşma yapan Van Olay Gazetesi İmtiyaz Sahibi Fikret Özkan, gazeteciğin önemine değinerek yaşanan depremlerden sonra Van basınının çektiği sıkıntıları anlattı. Özkan; “Bir toplumun görünen yüzü, aynası ve çığlığı olarak yaşadığımız sıkıntı zamanda değerli fikirlerimizi bir kenara bırakıp tek gazete adı altında çıkmayı da bildik. Gerçekleri dile getirme, hakikatleri anlatma çabası bir gazeteci için kutsaldır. Dolayısıyla bizim daha ileriye daha güzele atacağımız her bir adım toplumu şeffaflaştıracak. Ama bir tek şey var belki biz ezileceğiz, toplum huzur bulacaktır. Van’a böyle bir tesis kazandırmak bizleri mutlu etmiştir. Onun için artık Van’ın da bir gazetesi var diyoruz. Van’ın artık hak ettiği yere gelmesi adına bunu biz başlattık, umarım diğer gazetelerimizin tamamı da bu zincirin halkalarını oluşturup bizden daha iyisini yapacaktır” diye konuştu.
Basın İlan Kurumu Van Şube Başkanı Yahya Öylek ise, kurumunun Van’da kısa bir süre önce açıldığını belirterek, çalışmaları hakkında bilgi verdi. Öylek, “Deprem sürecinde Basın İlan Kurumu aktif bir hizmet sundu. Diğer illerimizde meydana gelen depremlerde yerel gazeteler bir gün çıkmazken burada iki aya yakın gazeteler çıkmadı. Depremlerin geride kalmasıyla bir toparlanma sürecine girdik, ama resmi ilan payları bellidir. Bunu 12’ye böldüğümüzde gazetelerimize fazla bir şey düşmüyor. Gazetelerimizin farklı gelirleri olmadığından bu önem arz ediyor. Ancak her şeyi Basın İlan Kurumu’ndan beklememek gerekiyor. Sizler bir adım attığınızda, bunun devamı gelecektir. Bugün bu gazetemizin böyle bir tesis ve kurumsallaşmasının diğer gazetelerimiz için de örnek teşkil etmesini arzu ediyor ve bu tesisin hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
Açılış programı katılımcıların tesisi gezmesiyle son buldu.