Manisa Haberleri

KUTLU DOĞUM GAP ARENADA KUTLANACAK

Haber 12.04.2013 17:28 Cuma
Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinin GAP Arena Stadyumu'nda yapılacağını söyledi. Vali Güvenç, gösterilen yoğun ilgi nedeniyle stadyum tercih edildiğini belirterek, "Şanlıurfa, Peygamber sevdalısı bir şehirdir" dedi.
Hafta sonu yapılacak Kutlu Doğum etkinliklerine ilişkin Şanlıurfa Müftülüğü tarafından Polis Evi'nde basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, Müftü İhsan Açık ile görevliler katıldı. İl Müftüsü İhsan Açık, Kutlu Doğum etkinliklerinin pazar günü 30 bin kişi kapasiteli GAP Arena Stadyumu'nda yapılacağını söyledi.
Vali Celalettin Güvenç ise kentte Kutlu Doğum etkinliklerine gösterilen ilgiden mutlu olduklarını belirterek, "Peygamber Efendimizi bir kez daha coşku, sevgi ve saygıyla anacağız. Etkinlikler, pazar günü sabah namazının ardından başlayacak ve 1 hafta boyunca sürecek. Pazar gecesi GAP Arena Stadyumu'nda yapılacak olan etkinliğe bütün halkımızı bekliyoruz. Peygamber sevgisini arttırmayı hedefliyoruz. Şanlıurfa, Peygamber sevdalısı bir şehirdir" diye konuştu.