Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

OMÜ GÜREŞ TAKIMI DÜNYA SIRALAMASINDA 1. SIRADA

Haber 12.04.2013 18:28 Cuma
OMÜ Güreş Takımları ve Milli Takımlar Teknik Direktörü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Türkmen, “Üniversitemiz Güreş Takımı Dünya sıralamasında 1. sırada yer almaktadır” dedi.
Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu organizasyonunda 03-07 Nisan 2013 tarihinde Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde yapılan, “A Grubu Türkiye Üniversitelerarası Güreş Şampiyonası”na serbest güreş, greko-romen ve bayan güreş dallarında katılan Ondokuz Mayıs Üniversitesi takımları rakiplerini büyük üstünlükle yenerek Türkiye şampiyonu oldular.
Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkan Vekili Güngör Kural, Antrenörler Okutman Hasan İmamoğlu ile OMÜ Güreş Takımları ve Milli Takımlar Teknik Direktörü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Türkmen, şampiyon sporcularla birlikte Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu’nu ziyaret ettiler.
OMÜ Güreş Takımları ve Milli Takımlar Teknik Direktörü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Türkmen, “Üniversitemiz Güreş Takımı Dünya sıralamasında 1. sırada yer almaktadır. Bu yıl güreş milli takımının oluşturulması da üniversitemize verilmiştir. Oluşturulacak Milli Takım ülkemizi temsilen müsabakalara katılacaktır. 15-20 Nisan tarihleri arasında KKTC’de düzenlenecek olan ‘I. Üniversite Spor Oyunları’nda ülkemizi üniversitemizin güreşçilerinden oluşturulan takım temsil edecektir” diye konuştu.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu ise şunları kaydetti: “Güreş deyince üniversitemiz akla geliyor. Kupa, madalya alınmasa da sportmence yarışmak da gurur vericidir. Güreşçilerimiz spordaki bu başarılarının yanı sıra eğitimlerinde de aynı başarıyı göstererek meslek hayatlarında kendileri gibi başarılı sporcuların yetişmesinde de önayak olacaklardır. Sporcularımızı her yıl yinelenen başarıları dolayısıyla tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.”