Manisa Haberleri

AKHİSARLI KADINLAR MANİSA’YI YAKINDAN İNCELEDİ

Haber 12.04.2013 18:16 Cuma

Manisa Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından başlatılan "Haydi Kadınlar Manisa’ya" projesinin bu haftaki konuğu, Akhisarlı kadınlar oldu.

\r\n


\r\nManisa Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin konuğu olarak Manisa’ya gelen Akhisarlı kadınların ilk durağı Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu oldu. Anıtı gezen ve Çanakkale Savaşları’nı anlatan dioramayı inceleyen kadınlar, duygu dolu dakikalar yaşadı. Daha sonra Laleli’deki Atatürk Gençlik Merkezi’ni de gezen kadınlar, merkezin işleyişi ve kurslar hakkında bilgiler aldı. Kadınlara gezilerinde Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Sevil Şekercioğlu önderlik ederken, Kadın Meclisi Üyesi Canan Çağlayan Akyüz ise, gönüllü rehberlik yaptı. Tüm gezilen yerlerde yapılan çalışmaları Akhisarlı kadınlara tek tek anlatan Akyüz, kendisine yöneltilen soruları da yanıtladı. Atatürk Gençlik Merkezi gezisinin ardından Akhisarlı kadınlar, Laleli Çocuk Kültür Sanat Merkezi ve Magnesia Alışveriş Merkezi’ni de gezdiler.

\r\n


\r\n“KENTİN TARİHİ VE KÜLTÜRÜ BÜYÜLEDİ”

\r\n


\r\nTaylan Plaza’da öğle yemeği molası veren kadınların öğleden sonraki ilk durağı ise, Niobe Açık Hava Tiyatrosu ve Ağlayan Kaya oldu. Sırasıyla Mevlevihane, Manisa Tarzanı Ahmet Bedevi’nin mezarı, Ulucami ve Tarihi Saat Kulesi’ni de inceleyen kadınlar, Manisa’daki tarihi ve kültürel dokuya hayran kaldılar. Manisa Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak geçen hafta Saruhanlı kadınların ağırlanmasıyla başlayan ‘Haydi Kadınlar Manisa’ya’ projesinin ikinci konuğunun Akhisarlı kadınlar olduğunu belirten Kadın Meclisi Başkanı Sevil Şekercioğlu, “Bugün yaklaşık 120 Akhisarlı kadınımızı burada ağırladık. Daha önce Manisa’ya gelmemiş, kentimizi görmemiş olan kadınlar, birinci önceliğimiz. Ulaşım, yemek ve projemizin geliştirilmesi konusunda bizden hiçbir desteği esirgemeyen Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e çok teşekkür ediyoruz” dedi.