Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

ANKARA HALİNDE ÇIKAN YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ

Haber 12.04.2013 18:10 Cuma
Ankara Sebze ve Meyve Hali’nde çıkan yangın itfaiye ekiplerinin uzun süren çalışmaları sonucunda kontrol altına alınarak söndürüldü.
Edinilen bilgiye göre, Ankara Sebze ve Meyve Hali’nde sebebi henüz belirlenemeyen bir nedenle öğle saatlerinde yangın çıktı. Meyve ve sebze kasalarını depolandığı bölümde çıkan yangın kısa sürede büyüdü. Alevleri fark eden hal çalışanları, itfaiye ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri alevlere müdahale etti. Bu sırada hal çalışanları ise yangının diğer depolara da sıçramaması için büyük çaba sarf etti. Hal işçileri depolardaki kasaları dışarı çıkartırken, kontrolden çıkan yangını söndürmek için olay yerine takviye ekipler çağırıldı.
Olay yerine gelen takviye ekiplerinin yardımıyla yangın uzun süren çalışmalar sonucunda kontrol altına alınarak söndürüldü. Haldeki dükkan sahiplerinden Mustafa Yılmaz Demirci yangının kısa sürede büyüdüğünü söyledi. Alevleri fark etmelerinin ardından durumu itfaiye ekiplerine haber verdiklerini ifade eden Demirci, itfaiyenin kısa sürede olay yerine geldiğini ve yangına müdahale edildiğini kaydetti. Büyük çapta maddi hasarın meydana geldiğini dile getiren Demirci, kasalarının tanesinin 4 TL olduğunu ve yüzlerce kasanın kullanılamaz hale geldiğini aktardı.
Büyük çapta maddi hasarın meydana geldiği yangın ile ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.