Manisa Haberleri

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VE TESYEV PROTOKOL İMZA TÖRENİ

Haber 12.04.2013 17:59 Cuma
İçişleri Bakanı Muammer Güler, "Önümüzdeki dönemde de engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla çalışmalarımıza devam edecek, engellilerin sosyal dışlanmışlık duygusundan kurtulduğu bir Türkiye’yi hedeflediğimizi ifade etmek istiyoruz" dedi.
İçişleri Bakanı Güler, Emniyet Genel Müdürlüğü ile Türkiye Engelliler Spor, Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) arasında yapılan ‘İşbirliği ve Yardım Protokolü’ imza törenine katıldı. Anıttepe yerleşkesinde bulunan Büyük Stüdyo'da düzenlenen imza töreni öncesinde projenin tanıtımı yapıldı.
İçişleri Bakanı Güler, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, engelli vatandaşların ihtiyaç ve sorunları karşısında tüm topluma sorumluluk düştüğünü belirterek, hükümetin bu konuda yürüttüğü çalışmalara işaret etti. Güler, “Ailelerinin yanında bakılan engelliler için aylık asgari ücret tutarında ödeme yapıldığını, özürlülerimize kendi evlerinde özel kuruluşlarda ve devlet kurumlarında bakım programları uygulandığını, ihtiyacı olan tüm engelli çocukların özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde ücretsiz yararlandıklarını biliyoruz. Önümüzdeki dönemde de engelli vatandaşlarımızın hayatlarının kolaylaştırmak amacıyla çalışmalarımıza devam edecek. Engellilerin sosyal dışlanmışlık duygusundan kurtulduğu bir Türkiye’yi hedeflediğimizi ifade etmek istiyoruz” dedi.
Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar ise engelli vatandaşların kendileri için öneminden bahsederek, engellilerin kendilerine sunulan imkanlarla önemli başarılara imza atabileceklerini bildiklerini söyledi. Kılıçlar, “Engelli olmak hayatı yaşamak için, engel değildir. Aşık Veysel, Kani Karaca, Metin Şentürk gibi şahsiyetler engelli olmalarına rağmen başarı yolunda engel tanımadıklarını tüm dünyaya göstermişlerdir. Unutmamak gerekir ki, onlara gösterilen sevgi ve saygı başarılarındaki azim ve kararlılığa katkı sağlamayı gerekmektedir” şeklinde konuştu.
Kılıçlar engelli çocuğu olan personele pozitif ayrımcılık yaptıklarını aktardı. Konuşmaların ardından protokol, TESYEV Başkanı Yavuz Kocaömer ve Emniyet Genel Müdürü Kılıçlar tarafından imzalandı.