Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

NOEL BABA MEYDANI’NDA SAVAŞ KARŞITI FOTOĞRAF SERGİSİ

Haber 12.04.2013 18:46 Cuma
Noel Baba Meydanı'nda açılan dünyaca tanınmış fotoğraf sanatçısı Niko Guido’nun “Bizi Rahat Bırakın” isimli savaş karşıtı fotoğraf sergisine turistlerin ilgisi büyük oldu.
Antalya'nın Demre ilçesinde bulunan Noel Baba Kilisesi Müzesi'nin önünde bulunan Noel Baba Meydanı bu kez Irak Savaşı’nda patlayan bombalar nedeniyle estetik operasyon geçirmiş Iraklıların fotoğraflarına ev sahipliği yaptı. Sergiyi açarken konuşan Demre Belediye Başkanı Süleyman Topçu, "Allah kimseye ve hiçbir ülkeye böyle günler nasip etmesin. Üzülerek de olsa açıyoruz" dedi.
Savaşta nasıl yaralandıklarının hikayelerini fotoğraflarının altına eklenmesiyle daha dikkat çekici hale gelen serginin koordinatörü Fotoğraf Sanatçısı Remzi Aydın, "Savaşa Hayır-Barışa Evet" mesajının verilebileceği en anlamlı yerlerden birinin de Noel Baba Meydanı olduğunu ifade ederek, "Dünyaca iyilikleriyle sembol olmuş Noel Baba'nın kilisesinin önünde, heykelinin gölgesinde yüzleri gibi hayatları da değişen insanların hüzünleri tüm ziyaretçilere duygulu anlar yaşatmaya yetti" diye konuştu.