Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

SAMSAT’TA İKİ OKUL YAPIMI İÇİN İHALE AÇILDI

Haber 12.04.2013 18:51 Cuma
Adıyaman’ın Samsat ilçesinde 8 derslikli iki okulun yapılması için ihale açıldığı bildirildi.
Samsat Kaymakamı İsmail Sündük, Samsat ilçe merkezinde 8 derslikli merkez imam hatip okulu ile Samsat ilçesi Uzuntepe köyünde ihtiyaca cevap veremeyecek durumda olan eski okulun yıkılarak yerine 8 derslikli okul binası yapımı için ihale açıldığı belirtti.
Merkez İmam Hatip Okulu İhalesinin 17 Nisan 2013 günü saat 14.00’da Kaymakamlık toplantı salonunda, Uzuntepe eski okulunun yıkılması ve yerine yeni bir okulun yapılması ihalenin ise 19 Nisan 2013 tarihinde yine saat 14.00’da Kaymakamlık Toplantı Salonunda yapılacağı duyuruldu. Samsat Kaymakamlığı, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce imzalanan ve Vali Mahmut Demirtaş’ın onayladığı protokol gereği söz konusu iki okulun Samsat Köylere Hizmet Götürme Birliğince ihale edileceği belirtildi.
Samsat Kaymakamı İsmail Sündük, Samsat ilçesine kazandırılacak iki okulun eğitim kalitesine katkı sunacağını, böylesi güzel iki okulun ilçeye kazandırılmasının sevindirici olduğunu ifade etti. Kaymakam Sündük, “Eğitime yapılacak yatırımın en yararlı yatırım olduğu inancındayız. Samsat ilçemize kazandırılacak iki okul derslik sıkıntısını minimum seviyeye çekecektir. Sayın Valimiz başta olmak üzere katkısı bulunan bütün ilgililere teşekkür ediyoruz” dedi.