Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

SANAYİCİNİN ELEKTİRİK SORUNU MASAYA YATIRILDI

Haber 12.04.2013 18:51 Cuma
Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren işletmelerde yaşanan elektrik sıkıntıları masaya yatırıldı
KOSGEB binasında gerçekleştirilen toplantıya Vali Celalettin Güvenç’in yanı sıra, Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, Şutso Başkanı Sabri Ertekin, Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Kırıkçı, DEDAŞ İl Müdürü Aziz Gündüz, TÜBİTAK yetkilileri, elektrik mühendisleri ve sanayiciler katıldı.
Vali Celalettin Güvenç, toplantı öncesinde 2. OSB’de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in talimatlarıyla yürütülen üst yapı ve çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi. İncelemelerinin ardından KOSGEB’deki toplantıya katılan Vali Güvenç, elektrikle ilgili yaşanan sıkıntıların sebeplerine yönelik yetkililerden bilgi aldı. Sanayicilerle fikir alışverişi şeklinde sürdürülen toplantıda TEİAŞ tarafından gerekli bütün çalışmaların yapıldığı, buna rağmen yaşanan dalgalanmaların işletmelerin elektrik tesisatlarından kaynaklanabileceği üzerinde duruldu. TÜBİTAK’tan gelen yetkililer tarafından bu dalgalanmaların giderilebilmesi için işletmelere filtreleme sistemlerinin kurulması gerektiği belirtildi.
Yaşanan sıkıntıların giderilebilmesi için yönetimin olduğu kadar işletmelerin de üzerine düşen görevler olduğunu belirten uzmanlar, işletmelerin tesisatlarında sıkıntıların olup olmadığının kontrol edilmesi gerektiğini belirtti.