Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

MİLLETVEKİLİ YETİŞ: ’TÜMSİAD ÜLKEDE KATALİZÖR GÖREVİ GÖRÜYOR’

Haber 12.04.2013 18:50 Cuma
Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği’ni (TÜMSAD) ziyaret eden AK Parti Milletvekili Murtaza Yetiş, TÜMSİAD’ın ülke meseleleri konusunda katalizör görevi gördüğünü söyledi.
Milletvekili Yetiş’in TÜMSİAD Adıyaman Şubesi’ni ziyaretinde Sağlık Müdürü Mehmet Emin Taş, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Şen, AK Parti İl Başkanı Halil İbrahim Fırat’da hazır bulundu. TÜMSİAD Adıyaman Şube Başkanı Erkan Çakmak, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Milletvekilimiz Murtaza Yetiş’in doktorluk mesleğinden gelmesi, Adıyaman’ın ve Türkiye’nin sağlık sorunlarını bilen bir kişidir. Sorunların çözümü noktasında üzerine düşeni yaptığını görmek bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. AK Parti hükümeti döneminde sağlıkta gerçekten büyük bir devrim oldu. 10 yıl önceki kuyruklar, hasta çileleri son buldu. Buna emeği gecen herkese teşekkür ediyoruz. TÜMSİAD Haziran ayı içersinde, Türkiye’de okumuş ve dünyanın çeşitli ülkelerine dağılmış bulunan tıp fakültesi mezunlarını sağlık turizmine ve sağlık sektörüne katkı sağlaması için toplantıya davet etti. Toplantıya ilgi oldukça yüksek ve yaklaşık 3 bin 500 kişi katılacak. Tıp fakültelerinden mezun olmuş kişiler tek bir çatı altında, Türkiye’nin sağlık turizmine kazandırması noktasında ciddi bir katkı sağlayacak” dedi.
Milletvekili Yetiş ise, TÜMSİAD’ın sadece ekonomik olarak değil, ülkeyi ilgilendiren toplumsal konularda sosyal sorumluluk örneği sergilediğinin altını çizdi. Yetiş, “Türkiye’de toplumun genel değişimi, dönüşümü, ülkenin dönüşümüne paralel gidiyorsa bunda en büyük etkenlerden biriside küçük ve orta boy sektörlerde Anadolu sermayesi dediğimiz o anlayışın, o yapının, o kültürünün, temsil yapının daha örgütlü organizeli ve dünyaya açılabilen bir hale gelmiş olmasıdır. TÜMSİAD’ı sadece ekonomik bir yapı olarak görmekten öteye Türkiye’de ki değişime katalizör görevi olarakta katkı sağlayan bir yapı olarak değerlendirmek lazım. Bir taraftan ülke ekonomisine daha ciddi katkı sağlamaya çalışıyor, diğer taraftan da ülkemizi dünyada da temsil ediyor. Dünyanın birçok noktasında TÜMSİAD’ın oluşturduğu bir yapı var. Bir taraftan katmerleşmiş sorunlar ile uğraşırken, bir taraftan da ülkemizi yeni yüzyıla hazırlamak için çalışırken, TÜMSİAD bu nokta üzerine düşeni yapıyor” dedi.