Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

AK PARTİ İL BAŞKANI BURHANETTİN KURU, OTİSTİK ÇOCUKLAR EĞİTİM MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

Haber 12.04.2013 17:49 Cuma
AK Parti Sivas İl Başkanı Burhanettin Kuru, Sivas Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi'ni ziyaret ederek otistik çocuklar hakkında bilgi aldı.
AK Parti Sivas İl Sosyal İşler Başkanlığı ve Engelliler Koordinasyon Merkezi (EKM) AK Parti Genel Merkez Sosyal İşler Başkanlığı ile yapmış olduğu yıllık iş programına göre, nisan ayını "Otistik Çocuklar Farkındalık Ayı" olarak belirledi. Bu kapsamda Sivas'ta faaliyet gösteren Sivas Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi Müdürü İsmail Ayhan'ı ziyaret eden AK Parti Sivas İl Başkanı Burhanettin Kuru ve Sosyal İşler Başkanlığına bağlı heyet eğitim merkezlerinde eğitim gören otistik çocukları ziyaret ederek eğitimcilerden bilgi aldılar.
AK Parti olarak engelliler gününü belirli bir gün yada hafta yerine bir seneye yaymayı tercih ettiklerini söyleyen AK Parti Sivas İl Başkanı Burhanettin Kuru, "AK Parti, engellilerle ilgili çalışmalarını yılın 12 ayında sürdüren bir partidir. Bundan sonraki aylarda da farklı engelli gruplarıyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Her kesimin yanında olan AK Parti engellilerin de yanında" dedi.
Sivas Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi Müdürü İsmail Ayhan ise Sivas'ta otistik çocukların ailelerine ulaşmaya çalıştıklarını söyledi. İsmail Ayhan, "Aileler evde kapalı kalmayı tercih ediyor. İç Anadolu Bölgesi'nde böyle bir merkez şanstır. Ziyaretinizden dolayı bizi çok mutlu ettiniz" diye konuştu.