Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

ADANA’DAKİ ÇETE DAVASI TAHLİYELERİ

Haber 12.04.2013 20:58 Cuma
ADANA (İHA) – Adana’da aralarında Büyükşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Mustafa Tuncel’in bulunduğu 7 kişi tahliye edilirken, sanıkların tahliyesi sırasında cezaevi önünde izdiham yaşandı.
Adana 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'Çete kurmak, rüşvet, tehdide azmettirme, ihaleye fesat, dolmuş ve otobüsçülerden zorla Adana Demirspor'a bağış adı altında para toplanması' suçlarından yargılanan 63 sanıktan tutuklu Büyükşehir Belediyesi 1. Başkan Vekili Mustafa Tuncel, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Kenan Gündoğdu, Ekmek Fabrikaları Müdürü Bülent Şevki Özveren, Hakan Bilmez, Taner Özcandan, Emin Ekmekçi ve Salih Zor için bugün ki mahkemede tahliye kararı verildi.
Tahliye kararının ardından Kürkçüler Cezaevi’ne akın eden sanık yakınları, burada davul ve zurna eşliğinde halay çekerek beklemeye başladı. Saatlerce süren bekleyişin ardından tahliyelerin başlamasıyla hapishane önünde büyük bir sevinç yaşandı. Başkan Vekili Mustafa Tuncel’in hapishaneden çıkışı sırasında izdiham oluştu. Tuncel için hapishane önünde bir de kurban kesildi.