Manisa Haberleri

Kategorilerimiz x-menu

Şehirlerimiz x-menu

Manisa İlçeleri x-menu

Dünya Şehirleri x-menu

Kurumsal x-menu

GÜMÜŞHANE ÜLKÜ OCAKLARINDAN ’AŞK-I NEBİ GECESİ’

Haber 12.04.2013 22:48 Cuma
Gümüşhane Ülkü Ocakları İl Başkanlığı, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle ''Aşk-ı Nebi Gecesi'' düzenledi.
Gümüşhane Kültür Merkezinde düzenlenen programda Ülkü Ocakları İl Başkanı Fatih Vakur Kara, salona giren konukların tamamına kırmızı gül dağıttı.
Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda daha sonra naatlar ve şiirler okundu. Açılış konuşmasını yapan Fatih Vakur Kara, Peygamber efendimizin doğduğu çağda dünyanın her tarafında cehalet, zulüm ve ahlaksızlığın had safhada olduğunu, Allah inancının unutulduğunu, insanlığın korkunç ve karanlık bir duruma düştüğünü ve dünyanın yaşanmaz hale geldiğini söyledi. Peygamber efendimizin tebliğ ettiği İslam dini ile dünyanın aydınlandığını, kalplerin nurlandığını kaydeden Kara, “O’nun doğduğu gece, insanlığın kurtuluşu için çok hayırlı ve mübarek bir başlangıçtır.” dedi.
MHP İl Başkanı Orhan Mazman da konuşmasında programda emeği geçen herkese teşekkür ederek, Kutlu Doğum Haftasını kutladı.
Programda daha sonra Eğitimci-Yazar Nurullah Özkılıç tarafından “Hz. Peygamber ve İnsan Onuru” konularında konferans verildi. Özkılıç, Allah’ın bir aşk ve muhabbet uğruna bu cihanı yarattığını belirterek, “İnsan yaratılmışların en şereflisidir. İnsan Allah’a kul, Peygamberimize ümmet olmak için yaratılmıştır. Bir insan Allah’a kul olursa, kainata da sultan olur. 124 bin peygamber, efendimizi müjdeliyordu. O’nun nurundan bütün kainat yaratılmıştır.” dedi.
Aşk-ı Nebi gecesi vatandaşların da ilgi ile izlediği ve cep telefonları ile kayıt ettiği semazen ekibi gösterisi ile son buldu.
Programa Belediye Başkan Vekili Recep Gök, Başkan Yardımcıları Bilal Özdener, Şevki Aşkın, MHP İl Başkanı Orhan Mazman ve vatandaşlar katıldı.