Manisa Haberleri

BARTIN’DA ’ÇÖZÜM SÜRECİ TOPLANTISI’ YAPILDI

Haber 13.04.2013 09:36 Cumartesi
AK Parti Grup Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, 'çözüm süreci' Toplantısı için geldiği Bartın’da, “Çözümsüzlüğü çözüm gören anlayışın artık süresi bitti. Bu anlayış sürdürülebilir değildir. Çözüme karşı olanlar açıkça ölümlerin devam etmesini isteyenlerdir” dedi.
Bartın Öğretmenevi'nde, sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katıldığı Çözüm Süreci Bilgilendirme Toplantısı'na; AK Parti Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan, AK Parti Merkez İlçe Başkanı R. Regaip Bayraktar, sendika temsilcileri, dernek temsilcileri ve oda temsilcileri katıldı.
Yenen akşam yemeğinin ardından bir konuşma yapan Milletvekili Tunç, “Toplumun birçok kesimi ortak olmuştur. Siyasi düşüncesi itibariyle AK Partili olmadığı halde bu sürece destek veren birçok kesim var. Akil İnsanlar dediğimiz şu anda Anadolu'nun değişik yerlerine yayılan, bu süreci anlatan, milletimizle paylaşan, milletimizin hissiyatını Ankara’ya taşıyacak olan ekipler iş başındadır. Grup Başkanvekilimiz de Bartın’da bizlerle olacaktır. Yarın da ziyaretlerde bulunacaktır” dedi.
Çözüm süreciyle ilgili yaptıkları, yapacakları ve planladıklarını anlatacağını söyleyen Bahçekapılı ise, “Önemli olan bu sohbet toplantısında sizin de düşüncelerinizi, sizin de önerilerinizi, belki de eleştirilerinizi alıp, bunları partinin yetkili organlarıyla paylaşmaktır. Bizler AK Parti olarak 11 yıldır görevdeyiz. Bu süre içinde büyük dönüşümler gerçekleştirdik. Bizim en önemli dayanağımız bu süre içerisinde sizler oldunuz. Farklı düşüncelerle aramıza mesafe koymadık. Kimseyi ötekileştirmedik. İlkeli davrandık, boyun eğmedik, dik durduk. Vardığımız sonuçlardan birisi de şudur; eğer bir ülkede demokrasi açığı varsa, o ülkedeki sorunlar birbirini tetikliyor. Çözümsüzlüğü çözüm gören anlayışın artık süresi bitti. Bu anlayış sürdürülebilir değildir. Çözüme karşı olanlar açıkça ölümlerin devam etmesini isteyenlerdir” diye konuştu.
Daha sonra Bahçekapılı, STK temsilcilerinin sorularını dinledi.