Manisa Haberleri

ARSLANBEY’E YAPILAN HİZMETLER ANLATILDI

Haber 13.04.2013 10:30 Cumartesi
Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz’ın mahalle toplantıları kapsamında Arslanbey sakinleri ile bir araya geldi. Menderes Mahallesi Merkez Kıraathanesi’nde gerçekleşen toplantıda Başkan Karabalık, bölgede yapılan hizmetleri sokak sokak anlattı.
Arslanbey’in üç mahallesinden vatandaşların katıldığı toplantıda Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık ve AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz’ın yanı sıra belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları, ilgili daire müdürleri, muhtarlar, ilçe teşkilatı yöneticileri, mahalle başkanları da hazır bulundu. Başkanlar, devam eden ve biten çalışmalarla ilgili bilgi verdikleri toplantıda mahalle sakinlerinin taleplerini de dinlediler.
Samimi bir atmosferde gerçekleşen toplantıda AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, tüm mahalleleri kapsayan toplantılarına bugünde Arslanbey ile devam ettiklerini belirterek, “Bölgemizin sıkıntılarını biliyoruz, sizlerin de taleplerini de öğrenerek, sıkıntıların çözümü konusunda yol haritamızı belirleyeceğiz” dedi. Toplantıda hazır bulunan Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık ise, “İlçe olduğumuzda Kartepe'nin nüfusu 70 bindi, şimdi 91 bin. Geçen dört yıllık sürede 21 bin nüfus artışı var. Kartepe’de uzun bir yol ağı var. İlçe olduğumuzdan bu yana 270 tane yeni imar yolu açıldı. Bunun uzunluğu 80 kilometredir. Arslanbey geneline baktığımızda 14 yeni imar yolu açarak 2 bin 935 metre uzunluğundaki güzergaha 11 bin 739 ton malzeme serdik. Bölgede 9 cadde ve sokak üzerinde 6 bin 885 metre uzunluğundaki güzergaha 15 bin 962 ton asfalt sererken, 35 cadde ve sokak üzerinde 55 bin 750 metre kare parke ve 15 bin 84 metre bordür döşedik. 4 cadde ve sokak üzerinde yaptığımız kaldırım çalışmalarında 5840 metre kare parke, 360 metre kare beton ve 6 bin 430 metre bordür döşeyerek halkımızın kullanımına sunduk. Arslanbey’de 667 metre uzunluğunda 250 metre küp taş duvar ve 280 metre küp beton duvar örülürken 2 bin 415 metre yağmursuyu kanalı ve 210 metre korkuluk yapıldı. Fındıksuyu deresi üzerine yapılmakta olan köprü ve kurs merkezi düzenlemeleri ile pek çok alanda hizmet yapıldı ve yapılmakta. Dolayısıyla bu rakamlarla görüldüğü gibi hizmet anlamında yapılan çalışmalar durmaksızın sürüyor” dedi.
Kartepe’nin hızlı adımlarla yoluna devam ettiğine dikkat çeken Başkan Karabalık, “Her bir yerde çalışma var. Kartepe hızlı adımlarla yoluna devam ediyor. Eğitimden sağlığa, spordan kültüre her konuda bölgeye yatırımlar devam ediyor. Hizmetler yapılmakta bizlerde dün olduğu gibi size söz verdiğimiz gibi sizi ihmal etmemek için iyi günde de kötü günde de tüm cemiyetlerinizde yanınızda olup hatırınızı sorup dertlerinize ve sevinçlerinize ortak olmaya devam ediyoruz. Her gün ilçenin farklı köşelerinde sizlerle birlikte yanınızda olan belediye başkanı olarak sözümüzde durduğumuzu gösterdik göstermeye devam edeceğiz” dedi. Vatandaşların taleplerini dinleyen başkanlar daha sonra geçen hafta açılışı yapılan Kartepe Gençlik ve Güvercin Sevenler Derneği’nde üye gençlerle de çay içip sohbet ettiler.