Manisa Haberleri

VETERANLARI ÖNCE AVRUPA, SONRA DÜNYA ŞAMPİYONASI BEKLİYOR

Haber 13.04.2013 10:53 Cumartesi
İspanya’dan 5 Avrupa Şampiyonluğu ile dönen veteran atletler, 2013 yılında iki önemli şampiyonaya daha hazırlık yapıyorlar. Veteranlar Zagrep’te Avrupa, Brezilya’da ise dünya şampiyonluğu için mücadele edecekler.
Konaklı veteranlar iki şampiyonaya birden hazırlanıyor. 6-8 Eylül tarihlerinde Zagrep’te yapılacak olan Balkan Şampiyonası ile 16-27 Ekim’de Brezilya’nın Porto Alegre kentinde düzenlenecek olan Vetaranlar Dünya Şampiyonası’na katılacak olan Veteranlar Konak Belediye Başkan Hakan Tartan’ı ziyaret ederek katkıları nedeniyle teşekkür etti.
Geçtiğimiz ay İspanya’da gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonası’ndan beş altın, bir gümüş ve bir bronz madalya ile dönen Hikmet Kandeydi’nin Türkiye’nin yüz akı olduğunu vurgulayan Başkan Tartan, veteranlara desteklerini sürdüreceklerini söyledi. Yüzün üzerinde kazandığı madalyalar ile 81 yaşında rekorları altüst eden Hikmet Kandeydi, ağustos ayında Amerika’ya gitmeye hazırlanıyor.
Brezilya’da gerçekleştirilecek olan dünya şampiyonasına çok sıkı hazırlanması gerektiğini dile getiren Kandeydi, Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan’a dünya şampiyonluğu hediye edeceğini söyledi. Başkan Tartan, 2014 yılında İzmir’de gerçekleştirilecek olan Veteranlar Avrupa Şampiyonası’nın provası niteliğindeki 9. Avrupa Veteranlar Atletizm Şampiyonası'nda Hikmet Kandeydi’nin yedi madalya getirmesinin gururunu yaşadıklarını belirterek, “Şimdi onları iki zorlu şampiyona bekliyor. Önce Zagrep’e gidecekler. Ama en önemlisi dünya şampiyonası. Hikmet Kandeydi ve arkadaşlarının dünya şampiyonasından da onlarca madalya ile döneceklerine inanıyorum. Bizim desteğimiz, bizim sevgimiz ve heyecanımız onların her zaman yanlarında olacak. Her yarışmada bunu hissedecekler. Desteklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.