Manisa Haberleri

SİYASET AKADEMİSİNDE BAŞARILI KURSİYERLERE SERTİFİKALARI VERİLDİ

Haber 13.04.2013 11:00 Cumartesi
Kayseri’de, AK Parti 13. dönem Siyaset Akademisinde başarılı olan 170 kursiyere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.
Büyükşehir Belediyesi Meclis salonunda düzenlenen sertifika törenine, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti İl Başkanı Ömer Dengiz, AK Parti üyeleri ve sertifika almaya hak kazanan kursiyerler katıldı. Sertifika töreninde konuşan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, “Tabi bu çalışmalar olmazsa olmaz. Siyaset yapmayı, hizmet yapmayı, şehrine ülkesine bir gayret içerisinde olmayı düşünen kardeşlerimiz için bu işin alt yapısı. Her zaman işin güzel ve hizmet tarafında olmak lazım. Bütün bunları yapan arkadaşlarımız; karşınıza hizmet çıkarsa hizmet yapıldığı süre içerisinde tevazuyu elden bırakmayınız. İnsan kendisi ile ilgili değil davası ile ilgili olmalıdır, inandığı inancı ile azimli olmalıdır. Şahsı ile asla iddialı olmamalıdır. ‘Ben burada olacağım, şurada olacağım, sıfatım şu olacak’ diye bir şey yok ama davası ile ilgili, yapmak istedikleri ile ilgili, kazandırmak istedikleri ile ilgili, içindeki imanı ile ilgili azimli olmalı. Bu azmi sırasında eğer bir başarı ortaya çıkarsa bunu Allah’tan bilmeli, Cenabı hakkın bunu kendisine bir lutfu olarak görmeli, onun yardımı ile yaptığına inanmalı, aradan nefsini çıkartmalı sonrada tevazuyu elden bırakmamalıdır. Allah bizi bu duygulardan ayırmasın” diye konuştu.
AK Parti İl Başkanı Ömer Dengiz ise, “Bundan sonraki gerçekleşecek AK Parti dönemlerinde nitelikli ve eğitimli kadroların siyasete daha çok yön vereceğine inanan insanlar olarak AK Partinin Türkiye ile koyduğu 2023 - 2071 hedeflerinde bu arkadaşlarımızın çok büyük katkılar sunacağına inanarak hepinizi tebrik ediyorum” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından, İl 1.’si Zeki Bağırgan, il 2.’si Zeki Oralhan ile 3.’sü ve Türkiye 5.’si Neslihan Çakmak sertifikalarını Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin elinden aldı.