Manisa Haberleri

ÇİZMELİ KEDİ, NAZIM HİKMET SAHNESİ’NDE SERGİLENDİ

Haber 13.04.2013 11:31 Cumartesi
Kolektif Kültür ve Sanat Derneği, Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür Sanat Merkezi Nazım Hikmet Sahnesi’nde “ Çizmeli Kedi” tiyatrosunu sergiledi.
Sosyal aktiviteleriyle ön planda olan Kolektif Kültür ve Sanat Derneği, zihinsel engellileri ve ekonomik engelleri olan çocukları da düşünerek İzmir’e katkı sağlıyor. Tiyatroya gönül vermiş gençler, yapılandırdıkları projeleri sanatseverlerle buluşturuyor. ‘Çizmeli Kedi’ isimli tiyatro da bunlardan bir tanesi. 30 kişilik genç tiyatrocuların yazdığı eser, Gençlik Girişimleri Projesi kapsamında Tülay Aktaş Vakfı ödülüne sahip. Gençler bu projeyle Avrupa projeleri arasında kendi kategorisinde birincilik ödülü aldı.
Belediyelerin bu konudaki önceliğini bilen Kolektif Kültür ve Sanat Derneği bu kez Konak Belediyesi Kültür Sanat Merkezlerinde oyunlarını sergiledi. İzmirli birçok çocuk ‘Çizmeli Kedi’ tiyatrosu için Güzelyalı Kültür Merkezi Nazım Hikmet sahnesine akın etti. 15-30 yaş arası gençlerin sergilediği oyuna ilgi büyüktü. Ceren Özkarataş yönetmenliğinde sergilenen oyunu çocuklar keyifle izledi. Özkarataş, “Amacımız toplum içinde eğitilebilir zihinsel engelli ve ekonomik sıkıntıları dolayısıyla tiyatrodan uzak kalan dezavantajlı gençlerimizi tiyatroyla topluma kazandırmak. Kendilerini ifade edebilmelerini sağlamak. Bize bu konuda destek veren Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan’a teşekkür ediyoruz” dedi.