Manisa Haberleri

ANLAYAN, GEYİKÇELİ’DE ‘BÜYÜKŞEHİR’İ ANLATTI

Haber 13.04.2013 12:37 Cumartesi
Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Geyikçeli beldesini ziyaret ederek, büyükşehir olmanın avantajlarını anlattı.
Geyikçeli Belediye Başkanı Necati Mercan ve Geyikçeliler tarafından yoğun ilgiyle karşılanan Başkan Anlayan, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Fatsa Belediye Meclis Üyeleri ve AK Parti Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Eroğlu'nun da katılımlarıyla beldede Ordu'nun büyükşehir olması konusuna değindi.
Geyikçeli Belediye Başkanı Necati Mercan ve Geyikçelilere sıcak karşılamalarından dolayı teşekkür ederek konuşmasına başlayan Başkan Anlayan, Geyikçeli beldesiyle tanışmasının siyasi hayatından önce olduğunu, mesleğe başladığında ilk işini burada yaptığını vurgulayarak Geyikçeli'nin kendisi için olan önemini vurguladı.
"FATSA BELDELERİ ASLA MAHRUM OLMAYACAK"
Fatsa Belediye Başkanı Anlayan, Türkiye'de yerel yönetimler adına yeni bir siyasi döneme geçildiğini belirterek, "2014 mali seçimlerinde Ordu bu şekilde seçimlere girecek. Bu seçimle beraber nasıl değişiklikler olacak. Yeni Büyükşehir Yasası ile artık köy ve belde diye bir şey kalmıyor. Bütün köylerin köy statüsü, beldelerin belde statüsü sonlandırılıyor. Beldeler bağlı olduğu ilçenin mahallesi oluyor. Köyler ise devam ederek köy muhtarlığı değil mahalle muhtarlığı oluyor. Bu da artık hizmeti belediyeden almaları demek oluyor. Beldeler asla mahrumiyet yaşamayacak. Artık ilçe belediye başkanı ve büyükşehir belediye başkanı olarak iki belediye başkanı seçecekler ve iki belediyeden hizmet alacaklar. Kapanan beldelerin bünyesinde bulunan mahalleler ayrı ayrı muhtarlık değil, beldenin tamamı tek muhtarlık olarak seçime girecekler" dedi.
"BÜYÜKŞEHİR İMKANLARI DAHA FAZLA"
Başkan Anlayan'a ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Geyikçeli Belediye Başkanı Necati Mercan ise, "Büyükşehir Yasası artık kesinleşti. Nasıl bizler sizin kapınıza gelip dertlerinizi dinliyorsak, bundan sonrada başkanımız sizleri dinleyecek. Seçimlere kadar da yeri geldi mi fikir alışverişinde bulunacağız, yeri geldi mi tartışacağız ama en sonunda gülerek ayrılacağız. Sonuç olarak bunu görüyorum. Başkanımız zaten benim aile dostumdur. Tekrar beldemize hoş geldiler" ifadelerini kullandı.