Manisa Haberleri

’O’NU BEKLERKEN’E DİDİM’DE YOĞUN İLGİ

Haber 13.04.2013 12:50 Cumartesi
Didim Memurlar ve Eğitimciler Derneği “O’nu beklerken” adlı oyunu Didimlilerle buluşturdu. Oyuna Didimliler büyük ilgi gösterirken, bazı izleyiciler oyunu ayakta izledi.
Didim Memurlar ve Eğitimciler Derneği “O’nu beklerken” adlı oyunu Didimlilerle buluşturdu. Dün akşam saat 20:30’da Didim Ticaret Odası Aytaç-Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezinde sahnelenen oyunu AK Parti Didim İlçe Başkanı Hilmi Erbaş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet Apaydın ve Şevki Erkan, Didim Memurlar ve Eğitimciler Derneği Başkanı Beytullah Saygıl ve çok sayıda Didimli izledi. Aşırı yoğunluktan dolayı bazı izleyiciler oyunu ayakta izlemek zorunda kaldı.
Ahmet Taha’nın yazdığı ve yönetmenliğini Yakup Gökçen’in yaptığı Fırat Kültür Merkezi (FKM) tiyatrosu tarafından sahnelenen tek perdelik ve beş bölümlük oyunda Hz. Muhammed’in doğumundan önce insanlığın düştüğü buhranlar anlatılıyor. İran’da Mecusilerin bin yıldır sönmeyen ateşe tapması, bu uğurda kızını ateşe atmaktan çekinmeyecek kadar gözü kararmış ceberut bir hükümdar, Arabistan yarımadasında putperest müşriklerin batıl inançlarının trajikomik halleri gibi konular değinildi.Oyun Didimlilerden tam not aldı.