Manisa Haberleri

KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN ASFALT HAMLESİ BAŞLATILDI

Haber 13.04.2013 12:49 Cumartesi
Kuşadası Belediyesi tarafından önce asfalt şantiyesi kuruldu, ardından da asfalt hamlesi başlatıldı.
Sezon hazırlıklarını sürdüren Kuşadası Belediyesi ekipleri, altyapı, kaldırım, temizlik ve çevre düzenlemesi çalışmalarının yanında kış boyunca bozulan yollarda asfalt çalışmasına başladı. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Bayındırlık Amirliği tarafından gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında öncelikli olarak kış sezonu boyunca olumsuz hava şartları nedeniyle bozulan yolların bakım ve onarımı yapılacak.
Atatürk Bulvarı’ndan başlatılan asfalt çalışması ile önce şehir merkezindeki yollar asfaltlanacak ve ardından da çalışmalar sırayla tüm mahallelerde yürütülecek ve yıl boyunca da periyodik hale getirilecek.
Kuşadası’nın hala en büyük sorunun yol olduğunu açıklayan Esat Altungün, “Göreve geldiğimizden beri geçen dönem yapılan yolun dört katı yol yaptık. Ama hala en önemli sorunumuz yol. Bu konuda asfalt şantiyemizi kurduk. Bundan sonra ihale süreçleriyle uğraşmayacağız. Bugünden itibaren başlattığımız asfalt çalışmamız ile Kuşadası’nda ne bozuk ve onarılmamış yol, ne de yapılmamış asfalt kalacak. Kuşadası’nda yol konusunu sorun olmaktan çıkaracağız“ dedi.