Manisa Haberleri

YANGINDAN GERİYE HARABE KALDI

Haber 13.04.2013 13:47 Cumartesi
Aydın’da kalorifer yakıtı üretim tesisinde başlayan ve daha sonra mobilya deposuna sıçrayan yangının neden olduğu hasar gün ışıklarıyla birlikte ortaya çıktı.
Aydın-İzmir karayolu üzerinde bulunan kalorifer yakıtı üretim tesisinde bu sabah saat 02.30 sıralarında başlayan yangın, daha sonra yanında bulunan Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyesi Bülent Gündüz’e ait mobilya deposuna sıçramıştı. Yangında kalorifer yakıtı üretim tesisi tamamen yanarken, mobilya deposunun ise büyük bölümü hasar görmüştü. Yangında dumansan etkilen üç itfaiye erinden ikisi Aydın Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştı. Zaman zaman patlamaların yaşandığı yangında Aydın Belediyesi itfaiye ekipleriyle birlikte İncirliova, Umurlu, Köşk ve çevre belediyelerin itfaiye ekipleriyle müdahale edilmişti.
Aydın’da korku dolu anların yaşanmasına neden olan yangın saat 02.30’dan 07.00 civarlarına kadar devam eden yoğun çalışmaların ardından kontrol altına alındı. Gün boyu devam eden soğutma çalışmalarıyla birlikte jandarma ekipleri de yangının çıkış nedeni ve hasar tespitiyle ilgili çalışma başlattı.
Gece karanlığında yerden 10-15 metre yükseğe kadar çıkan alevlerin neden olduğu büyük hasar, gün ışıklarıyla birlikte ortaya çıktı. Kalorifer yakıtı üretim tesisinin tamamen kullanılamaz hale geldiği yangında, tesisin duvar ve çatısı çöktü. Halen yanmaya devam eden malzemelerin neden olduğu dumanlar iş yerini tamamen kapladı. Mobilya deposunda bulunan mobilyaların büyük bölümünün de hasar gördüğü yangında önemli ölçüde maddi hasar oluştu. Yangınla ilgili soruşturma devam ediyor.