Manisa Haberleri

MANİSA ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ POLONYA YOLCUSU

Haber 13.04.2013 14:24 Cumartesi

Manisa Anadolu Öğretmen Lisesi, AB Hayatboyu Öğrenme Programı çerçevesinde Comenius çok ortaklı okul projesi ile yine Avrupa’ya gidiyor.

\r\n


\r\nOkulun da ortak olduğu F.I.V.E. projesi ile 14-20 Nisan 2013 tarihleri arasında Polonya’nın Dabrowa-Garnicza kentinde 3. çalışma toplantısını diğer 8 ortakla birlikte yapacaklar. Daha önceki toplantılar İspanya ve Romanya’da yapılmıştı.
\r\nAnadolu Öğretmen Lisesi, bu toplantıya 4 öğretmen ve 4 öğrenci ile katılacak. Çalışma toplantısı ile ilgili olarak proje koordinatörü ve İngilizce öğretmeni Hüseyin Yigit, şunları söyledi: ‘Bu öğretim yılında 3. kez yurtdışına çıkıyoruz. Okulumuz öğretmen ve öğrencilerimizin uluslar arası bir etkinlikte bulunması hepimizi duygulandırıyor. Bu hafta sonu Polonya’ya gidip projemiz F.I.V.E. ile ilgili olarak dokunma duyusundan yola çıkarak insanların dokunma duyusu ile neler yapabileceğini, kişilerarası ilişkilerdeki etkilerini inceleyeceğiz. Ayrıca geri dönüşümden yararlı kullanım eşyaları yaptık. Onları orada diğer okullarla paylaşacağız. Ayrıca programımızda İngilizce parlamento tipi tartışmalara katılacağız. Geçen toplantıda öğrencimiz birinci olmuştu. Burada da iyi sonuçlar alacağımızı umuyorum. Polonya’da tarihi ve turistik yerleri de ziyaret edeceğiz.’
\r\nPrograma katılan öğrenciler de heyecanlı olduklarını ve okullarını yurtdışında en iyi şekilde temsil edeceklerini söylediler, "Bu imkânı bizlere sağlayan öğretmenlerimize teşekkür ederiz" dediler.