Manisa Haberleri

EMEK MAHALLESİNDE TRAFİK SORUNU ORTADAN KALKACAK

Haber 13.04.2013 14:41 Cumartesi
Şehitkamil Belediyesi, Emek Uzay Çatılı Pazar Yeri’nde yaşanılan trafik sorununa çözüm bulmak amacıyla çalışma başlattı.
Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile birlikte çalışmaları yerinde inceleyen AK Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu, “Emek Uzay Çatılı Pazar yerinin arka tarafta bulunan bir araziye kurulması trafik sorununu ve vatandaşların çilesini sona erdirecektir. Bu önemli çalışmadan dolayı başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Yeni yapılan uzay çatılı Pazar yeri inşaatını Milletvekili Mazıcıoğlu’na gezdiren Başkan Fadıloğlu, çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini söyledi. Çalışmalar hakkında Başkan Fadıloğlu’ndan bilgi alan Milletvekili Mazıcıoğlu, Pazar yerinin güzel bir alana yapıldığını dile getirerek bu inşaatın tamamlanmasıyla birlikte birçok sorunun ortadan kalkacağını ifade etti. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nun önemli çalışmalara imza attığını ve kaliteli üretimde bulunduğunu vurgulayan Milletvekili Mazıcıoğlu, “Belediye başkanımızla birlikte yapılan hizmetleri gezmek için geldik. İlçe genelindeki çalışmalardan dolayı vatandaşların ve esnafında memnuniyetlerini gördük. Bizim tüm uğraşlarımız vatandaşlarımızı ve esnafımızın memnuniyetini sağlamaktır. Emek Mahallesi’ndeki uzay çatılı pazar yerimizin modern bir şekilde yakın bir bölgeye yapılması çok güzel bir hizmet. Çelik konstrüksiyonla yapılan uzay çatılı Pazar yerimiz insanlara kolaylıklar sağlayacaktır. Çünkü, mevcut Pazar yeri hem trafiğin sıkışmasına hem de insanların zor anlar yaşamasına neden oluyor. Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu, bu sıkıntının önüne geçmek adına böyle bir çalışma yaptı. Başkanım her türlü soruna çözüm buluyor ve kaliteli üretim yapıyor. Yapılan bu kaynakların hepsi milletindir. Biz, milletin kaynağını doğru şekilde kullanınca milletin bize güveni daha da artıyor” diye konuştu.
Emek Uzay Çatılı Pazar Yerinin bilindiği gibi kavşak üzerinde olduğunu dile getiren Başkan Fadıloğlu, “Yıllardır hizmet veren bir bölge artık şehrin yükünün fazlalığından dolayı sıkıntı yaşıyordu. Bunu çözebilmek adına Pazar yerinin arkasına yeni Pazar yeri inşa ediyoruz. Amacımız vatandaşlarımızın hem trafik yönünden rahat edebilmesi hem de alışverişlerini güvenli bir şekilde yapmalarını sağlamaktır. Yalnızca Pazar yeri değil, buranın yanına geniş bir otopark düzenlemesi yaparak gelen vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde alış verişlerini yapmalarını istedik. Yine burada sosyal ihtiyaçlarını karşılayacakları mescit, zabıta yeri gibi yerlerde olacak. İnşallah bu Pazar yerini kısa süre içinde milletimizin hizmetine sunmuş olacağız” şeklinde konuştu.