Manisa Haberleri

VARTO DEVLET HASTANESİNDE SEMİNER

Haber 13.04.2013 15:23 Cumartesi
Muş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri H.Yusuf Güneş, Varto Devlet Hastanesi çalışanlarına “Etnik iletişim teknikleri” ile ilgili olarak bir seminer verdi.
Muş’un Varto ilçesi Devlet Hastanesinde çalışanlara Muş Kamu Hastaneleri Birliği Genel sekreteri H.Yusuf Güneş tarafından Hastane yemekhanesinde çalışanlarla bir araya gelerek “Etnik iletişim teknikleri” ile ilgili olarak bir seminer düzenledi. Hastaneye gelen hasta ve hasta yakınları ile çalışanların arasında yapılacak olan iletişimle ilgili bilgiler veren Güneş, çalışanların hasta ve hasta yakınları ile nasıl bir irtibat içerisinde olmaları gerektiği hakkında bilgiler verdi.
Konu ile ilgili olarak gazetecilere açıklamada bulunan H.Yusuf Güneş, bu gün Varto’da sağlık çalışanlarına yönelik “Etnik iletişim teknikleri” ile ilgili bir sunum yaptıklarını söyledi. Güneş, “Hastanemizi ziyaret eden hastalarımıza karşı çalışanlarımızın bir birlerine karşı iletişimde, iletişim sağlamalarına yönelik sunum oldu. Amacımız hastalarımızla çalışanlarımız arasındaki o olumsuz etkileşim ve yaşamdan dolayı sıkıntıları en aza indirmek. Bunun için çalışanlarımıza yönelik, onların üzerlerine düşeni yapmalarına yönelik olarak hizmet içi eğitimlerimiz devam ediyor. Buda onlardan birisi idi. İnşallah etkili ve verimli bir iletişime sebebiyet vermiş oluruz” dedi.
Seminer, soru cevap şeklinde sona erdi.