Manisa Haberleri

SERAP HEMŞİRE, ENKAZ ALTINDAKİ HAYATLARI KURTARMAK İÇİN AKUT’TA GÖREV ALDI

Haber 13.04.2013 15:32 Cumartesi
Yaklaşık 2 ay önce AKUT ekibinde gönüllü olarak görev alan Serap hemşire, enkaz altındaki hayatları kurtarmak için bütün zorluklara karşı mücadele edeceğini söyledi.
Erzurum Nene Hatun Kadın Doğum Hastanesi'nde hemşire olarak görev yapan Serap Koçhisar, ”Hastanede yeni doğan bebeği ailesine teslim ettiğimiz zaman nasıl mutluluk yaşıyorsak enkaz altında kalan hayatları kurtarıp ailesine teslim ettiğimizde de aynı mutluluğu yaşamak için AKUT’a katıldım” dedi.
“İnsan hayatları bizim için önemli olduğundan dolayı enkaz altında kalan canlarımız var canlarımızı kurtarmak için buradayım” diyen Koçhisar, “AKUT’a gönüllü olarak katıldım ve şuan ekip arkadaşlarımla beraber kentsel dönüşüm projesi kapsamındaki binada çalışmalarımızı yapıyoruz. Bir bayan olarak AKUT ekibinde görev almaktan mutluluk duyuyorum. Dışarıdan insanlar bize işiniz zordur bir bayan olarak nasıl yapıyorsunuz gibi sorular soruyorlar, işimizin illaki zorlukları var ama bu işe gönül verdiğiniz zaman hiçbir şey zor gelmiyor ve severek işinizi yapıyorsunuz. Ben hemşireyim hayatım boyunca insanlara faydalı olmak istiyorum ve onun için buradayım” diye konuştu.