Manisa Haberleri

ÇORLU FOTOĞRAFÇILAR DERNEĞİ YÖNETİCİLERİ VE ÜYELERİ BİR ARAYA GELDİ

Haber 13.04.2013 15:38 Cumartesi
Kuruluşu kısa bir süre önce tamamlanan Çorlu Fotoğrafçılar Derneği`nin yönetici ve üyeleri önceki akşam düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Dernek Başkanı Birol Can kısa süre içerisinde hayata geçirdikleri çalışmaların yanı sıra projeler ile ilgili olarak dernek üyelerine bilgiler aktardı.
Çorlu Fotoğrafçılar Derneği`nin yönetici ve üyeleri Çorlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü binasında yer alan salonda düzenlenen toplantıda bir araya geldiler. Toplantıda dernek üyelerine derneğin çalışmaları ile ilgili olarak bilgiler veren Başkan Birol Can: “Dernek yöneticilerimizin katılımı ile Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan ile Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası (Çorlu TSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Güleroğlu`nu makamında ziyaret ederek derneğimiz hakkında bilgilendirdik” dedi.
Çorlu Fotoğrafçılar Derneği üyelerinin sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıda, fotoğrafçılar en çok vergi mükellefi dahi olmaksızın fotoğrafçılık işini yapan kişilerden dert yandılar. Dernek üyeleri korsan olarak nitelenen ve kayıt dışı faaliyet gösteren fotoğrafçılar nedeniyle yaşadıkları sıkıntıları dile getirerek çözüm yolu konusunda ortak hareket etme kararı aldılar.
Çorlu Fotoğrafçılar Derneği`nin yapısı itibariyle sadece Çorlu`da değil Tekirdağ il merkezi ve diğer ilçelerde de örnek teşkil ettiğini kaydeden Dernek Başkanı Birol Can: “Derneğimize Çorlu`nun yanı sıra çevre ilçelerden de üyelik başvurusunda bulunanlar oluyor. Bu durum böylesi bir derneğin ne denli ihtiyaç olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor. Çorlu dışında derneğimize üye olacak meslektaşlarımıza da kapılarımız açık. Kendilerini tek çatı altında buluşmaya davet ediyoruz” diye konuştu.