Manisa Haberleri

YERKÖY’DE BİN 600 ÇAM TOPRAKLA BULUŞTU

Haber 13.04.2013 15:56 Cumartesi
Başkentteki Yerköylüler Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından tahsis edilen bin 600 fidan toprakla buluştu.
Ağaçlandırma çalışmalarıyla Yerköy'ün yeşil bitki örtüsünü çoğaltmayı ve bu konuda genç kuşaklara örnek olmayı hedeflediklerini belirten Yerköylüler Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Dernek Başkanı Mesut Kaya, Yerköy'ün yeşil bir ilçe olması için ellerinden gelen tüm caba ve gayreti göstereceklerin ifade etti.
Gerçekleşen ağaçlandırma programında konuşma yapan Dernek Başkanı Mesut Kaya, ”Başkentteki Yerköylüler Derneği olarak kuruluşumuzu Ankara'da gerçekleştirdikten sonra ben ve arkadaşları istedik ki Yerköy'de Yerköy Şehitlerimizin Hatıra Ormanı olsun istedik. Bu konuda bize Öz Orman İş Sendikası Başkanı Sayın Settar Aslan'ın çok büyük katkıları olmuştur. Gerekli görüşmeleri sağlayarak bize Akdağmadeni çam fidanlığından bin 600 adet çam fidan getirterek bizler de burada Şehit Aileleri, Yerköylü gönüllülerle birlikte Yerköy'de Yerköylü Şehitler Hatıra Ormanını oluşturduk. İnşallah şehitlerimiz nur içinde yatarlar ve bizler de burada bu çam fidanlarıyla ölümsüzleştirdik ve bunun farklı gururunu yaşıyoruz” dedi.
Beyazıtoğlu Çiftliği arazisinde gerçekleşen ağaç dikme programına, Başkentteki Yerköylüler Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Dernek Başkanı Mesut Kaya ve dernek üyeleri, MHP Yerköy İlçe Başkanı Aslan Bozkurt ve ilçe teşkilatı, Yerköy Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ahmet Kepir, şehit aileleri, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşların katıldı.