Manisa Haberleri

ÇORLU KSD VE CEZZAR MUSTAFA ERSİN ORTAOKULU`NDAN KONUK ÖĞRENCİLERE EBRU ETKİNLİĞİ

Haber 13.04.2013 15:38 Cumartesi
Çorlu Kültür ve Sanat Derneği ile Cezzar Mustafa Ersin Ortaokulu tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen etkinlikte, konuk öğrenci olarak Çorlu`da bulunan yabancı öğrencilere ebru eğitimi verildi.
Comenius Projesi kapsamında 1 hafta boyunca İspanya, Romanya, Portekiz, Yunanistan, Bulgaristan, Litvanya ve Almanya`dan gelen 45 kişilik misafir öğrenci ve öğretmen grubunu Çorlu`da misafir eden Cezzar Mustafa Ersin Ortaokulu, Çorlu Kültür Sanat Derneği ile ortaklaşa düzenlediği etkinlikte konuk öğrencilere ebru eğitim verdiler.
Cezzar Mustafa Ersin Ortaokulu salonunda düzenlenen etkinliğin Çorlu Kültür Sanat Derneği tarafından gerçekleştirildiğini kaydeden Okul Müdürü Sibel Sezgin: “Ebru etkinliğinde çini, hat ve ebru sanatçısı Ferize Şen Balkı ile ebru sanatçısı Aynur Odeh gerçekleştirdi. Dernek Yönetim kurulu Üyesi Erdal Kocaman ile Dernek Başkan Yardımcısı Hülya Dişli’nin de katıldığı etkinlikte yabancı ülkeden gelen öğretmen ve öğrenciler ilk olarak Çorlu Kültür Sanat Derneği üyesi Ayça Çevikellinin ebru sanatı ile ilgili hazırladığı İngilizce sunumu izlediler. Ardından ebru sanatçıları örnek çalışmalar yaptı. Tüm misafir öğrenci ve öğretmenlere örnek birer ebru etkinliği yaptıran Çorlu Kültür Sanat Derneği üyesi sanatçılar misafir gruplar tarafından hayranlıkla izlendi. Etkinliğin sonunda misafir gruplara kendi yaptıkları ebru çalışmaları hediye olarak verildi” dedi.