Manisa Haberleri

ANTALYA TARİHİ, FOTOĞRAFLARLA ANLATILACAK

Haber 13.04.2013 16:02 Cumartesi
Antalya’nın tarihi geçmişi, Deepo Outlet Center tarafından düzenlenen fotoğraf yarışmasıyla günümüzle buluşturulacak. Tarih Kokan Antalya’ konulu ödüllü fotoğraf yarışması için geri sayım başladı.
Depoo ve Antalya Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği(ANFAD) işbirliğinde “Tarih Kokan Antalya” isimli fotoğraf yarışmasının konusunun Antalya ve yöresinin doğal, kültürel, turistik ve sosyal güzelliklerini Antalya’nın tarihi penceresinden ön plana çıkarmak olduğu belirtildi. Yarışmanın amacının ise bölgeye ait bir görsel bellek oluşturmanın yanında fotoğraf sanatına yeni, çağdaş, özgün çalışmalar kazandırmak olduğu kaydedildi.
Herkese açık olan yarışma için başvurular 26 Nisan 2013’de sona erecek. Yarışmaya katılan eserlerin, akademisyen ve fotoğraf sanatçılarından oluşan bir seçici kurul tarafından değerlendirileceği ifade edildi. İlgi duyanların detaylı bilgiye www.deepo.com.tr ve www.anfad.org.tr adreslerinden ulaşabileceği yarışmada birinciye 3 bin, ikinciye 1500,üçüncüye 1000 lira, 3 adet mansiyon ödülüne ise 250 lira verileceği belirtildi.