Manisa Haberleri

3 BİN 200 RAKIMDA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Haber 13.04.2013 16:57 Cumartesi
Hakkari Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Amatörü Gençlik ve Spor Kulübünün organize ettiği doğa yürüyüşü 3 bin 200 rakımda yapıldı.
Sabah saatlerinden ilgili kurumun önünde araçlarla şehirden 12 kilometre uzaklıkta bulunan Şivekör zirvesine hareket ve aralarında Hakkari Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Reşit Güldal’nda bulunduğu ikisi bayan 16 kişilik doğasever kara bata çıka 3 bin 200 rakıma ulaştılar. Havanın oldukça soğuk olduğu yüksek rakımda ateş yakarak ısınan doğaseverler daha sonrada zirvede kahvaltı yaparak yollarına devam ettiler. Yokuş aşağı bazen karda kayan doğaseverler 17 kilometrelik patika yolu şarkılar eşliğinde kat ederek 6 saatlik bir maratondan sonra şehir merkezine ulaştılar.
Hakkari Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Reşit Güldal, bundan sonraki doğa yürüyüşüne daha fazla katılım beklediklerini söyledi. Bugün yaptıkları doğa yürüyüşünün iki ay sonra Sümbül Dağı’na yapacakları yürüyüşün bir ön ayağı olduğunu ifade ederek, amaçlarının günlerine kahve köşelerinde ve internet başlarında geçiren gençleri spora teşvik etmek olduğunu belirtti.