Manisa Haberleri

SEYİT BATTAL GAZİ VAKFI’NDAN İLYAS KÜÇÜKCAN ONURUNA ETKİNLİK

Haber 13.04.2013 17:51 Cumartesi
Eskişehir Seyit Battal Gazi Vakfı, eğitimci ve yazar İlyas Küçükcan onuruna Taşbaşı Kültür Merkezi’nde bir etkinlik düzenledi.
‘Seyitgazi'ye değer katanlar' programı kapsamında düzenlenen etkinliğe, bugüne kadar birçok kitap ve yayın organına imzasını atmış olan İlyas Küçükcan da katıldı. Köy Enstitülü bir eğitimci olarak da bilinen, 84 yaşında olmasına rağmen hala dinç bir görünümde olan İlyas Küçükcan, bunun sırrının çok yazmak ve çok çalışmaktan geçtiğini söyledi.
Salonun tamamen dolu olduğu etkinliğe, Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir, emekli vali Kadir Çalışıcı, eski milletvekilleri, belediye başkanları katıldı. Söz alan konuşmacılar, İlyas Küçükcan'ın bilge kişiliğinden ve hizmetlerinde bahsettiler. Vali Koçdemir, etkinlik sonunda Kücükcan’a plaket verdi. İlyas Küçükcan, Seyit Battal Gazi Vakfı Başkanı Dr. S. Sırrı Kabadayı ve yönetim kurulu üyelerinin kendisi için yaptıkları bu nazik ve kibar etkinlik için teşekkür etti.
Özellikle gençlerin çok ilgi gösterdiği ve şarkılarının dillerden düşürmediği Türk müziği sanatçısı Özgün de, dedesi İlyas Küçükcan için Seyit Battal Gazi Vakfı’nca düzenlenen etkinliğine katıldı. Dedesini, hem dedesi hem de kültürlü ve bilge kişiliği nedeniyle çok sevdiğini belirten Özgün, kendisi ile adeta bir arkadaş gibi anlaştıklarını belirtti. Şarkıcı Özgün, fırsat buldukça Eskişehir’e gelerek akrabalarıyla ve dedesiyle görüştüğünü söyledi.