Manisa Haberleri

AKİL İNSANLARA ELAZIĞ’DA PROTESTO

Haber 13.04.2013 18:03 Cumartesi
Elazığ'da incelemelerde bulunan Akil İnsanlar heyeti, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elazığ İl Teşkilatı tarafından protesto edildi.
Bizim Külliye dergisini ziyaret eden heyetten Ayhan Ogan, Abdurrahman Kurt, Mehmet Uçum ve Zübeyde Teker, çıkışta bir gurup genç tarafından protesto edildi. Polis tarafından uzaklaştırılan gençler, "Bu vatanı kimseye böldürtmeyeceğiz. Kimsenin kimseyle sorunu yok. Bayrak, ezan burada" diyerek heyeti protesto etti.
MHP Elazığ İl Teşkilatı ise PTT Meydanı'nda toplandı. MHP İl Başkanı Oğuzhan Demir, "Akil adamlara sormak lazım. İlimize gelen akil adamlar kiminle görüşecek ve kimi PKK ile açılıma ikna etmeye çalışacaklar? Bugün yaşanan gösteriyor ki, PKK'nın talebiyle oluşturulan akil adamların görevi, Türk milletini uyutmaya çalışmak, terör örgütüne toplumsal tepki duyulmasını engellemektir. Akil adamlar süreç boyunca ve süreç başlangıcı ile beraber sürekli olarak PKK ile müzakereleri meşrulaştırıp Türk milletini suçlayarak, bu büyük milleti sürekli suçlu psikolojisine sokmaya çalışmakta ve Türk milletinin sessiz kalmasını sağlama mücadelesini vermektir" diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından kalabalık, MHP İl Başkanlığı'na kadar yürüdükten sonra İstiklal Marşı'nı okuyup dağıldı.