Manisa Haberleri

KAZA KURŞUNUYLA ŞEHİT OLAN ASKER TOPRAĞA VERİLDİ

Haber 13.04.2013 18:37 Cumartesi
Şırnak'taki Gömeç Tabur Komutanlığı'nda bir silahın kazara ateş alması sonucu şehit olan Piyade Er Eren İğneci (21), memleketi Çorum'un Alaca ilçesine bağlı Evci köyünde toprağa verildi.
Bir silahın kazayla ateş alması sonucu şehit olan İğneci'nin cenazesi, sabah saatlerinde Alaca ilçesine getirildi. Şehit İğneci'nin naaşı ikindi namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından köy mezarlığında toprağa verildi. Cenaze törenine Vali Sabri Başköy, Garnizon Komutanı J. Kd. Alb. Hakan Saraç, Alaca Kaymakamı Ayhan Yazgan, Alaca Belediye Başkanı Muhammet esat Eyvaz, İl Emniyet Müdürü Halil İbrahim Doğan, üst düzey askeri yetkililer ve vatandaşlar katıldı.
Cenazede son evladını da kaybeden acılı baba Yahya Acar'ı protokol üyeleri teselli etti. Ayakta durmakta zorluk çeken babanın yaşadığı acı yüzüne yansıdı. Kaza kurşunuyla şehit olan İğneci'nin, ailesiyle telefonda görüştükten bir saat sonra şehit olduğu öğrenildi.
Şehidin 6 ay önce askerden gelen ağabeyinin beyin tümörü sonucu hayatını kaybettiği öğrenildi. 3 kardeşi bulunan İğneci'nin iki kız kardeşinin ise küçük yaşta vefat ettiğini bildirildi.