Manisa Haberleri

ERDEMİR-TED ANKARA KOLEJLİLER MAÇININ ARDINDAN

Haber 13.04.2013 22:22 Cumartesi
Beko Basketbol Ligi'nde Erdemir'in ligin 26. haftasında sahasında TED Ankara Kolejlilere 84-82 mağlup olduğu maçın ardından her iki takım antrenörleri ve oyuncuları değerlendirmelerde bulundu.
Erdemirspor Başantrenörü Özhan Çıvgın, TED Ankara Kolejliler maçına iyi hazırlandıklarını ve sahada oyuncuların yapmak istedikleri her şeyi yaptıklarını belirterek, “TED Ankara Kolejliler maçına iyi hazırlandığımızı düşünüyorum. Sahada ikinci periyodun bir bölümü hariç yapmak istediğimiz her şeyi yapmaya çalıştık. Böyle maçları kaybetmek üzücü ama ben takımın verdiği reaksiyondan memnunum. TED takımı da potansiyeli olan bir takım çok iyi basketbol oynuyorlar ve bulundukları yeri de hak ediyorlar. Bizimde ligin sekizinci sırası için mücadelemiz devam ediyor. Önümüzdeki maça pazartesi gününden itibaren hazırlanmaya başlayacağız" dedi.
TED Ankara Kolejliler Başantrenörü Ercüment Sunter de, "İki takım içinde önemli bir maçtı, Erdemir, için daha fazla önemli idi, onlarda play of için mücadele ediyorlar. Bizde bu maçta play of’u garantilemek istiyorduk ve play of’u garantiledik. Oyuncularıma gevşememelerinden dolayı teşekkür ediyorum. Şu anda play of’u garantiledik. Hiçbir zaman maçı bırakmadık. Geri düştüğümüz anlarda mücadele verdik. Erdemir çok iyi mücadele etti, onları da kutluyorum. Sonuna kadar zaten şans bize güldü. Onlarda maçı alabilirlerdi. Bundan sonra yedinciliğimiz garanti gibi oldu. Play-off'ta da en iyi dereceyi yapmak istiyoruz” diye konuştu.
TED Ankara Kolejlilerli basketbolcu Caner Erdeniz de “Erdemir’i tebrik ediyorum, zor bir deplasmandı, maçın zor geçeceğini biliyorduk. Play of için 7. incilik şansımız Antalya’nın Tofaş’ı yenmesi ile şu anda yüzde 90 garanti gibi gözüküyor. Beşiktaş maçına altıncılık maçı için gitmek istiyoruz, o maça kadar tüm maçlarımızı almak istiyoruz” dedi.
Erdemirsporlu baskeetbolcu Nusret Yıldırım, “Kendi evimizde iyi mücadele ettik. Kazanmamız gereken bir maçtı, şu play-off iddiamız devam ediyor. Önümüzde bir Mersin maçı var o maça iyi hazırlanıp kazanmak istiyoruz” diye konuştu.