Manisa Haberleri

GÖNÜL ELÇİLERİ KÖY ÇOCUKLARINI SEVİNDİRDİ

Haber 13.04.2013 23:41 Cumartesi
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Kaymakam Ali Uslanmaz’ın eşi Hayriye Uslanmaz’ın öncülüğünde bir araya gelen gönül elçileri, Şarköy’deki ana sınıfına giden öğrencilere oyuncak ve kırtasiye yardımı götürdü.
Okul Müdürü İsmail Muştu ve öğretmenler tarafından karşılanan gönül elçileri, 15 öğrencinin eğitim gördüğü sınıfta bayram sevinci yaşanmasına neden oldu. Düzenledikleri toplantılarla koruyucu aile uygulaması ile bilgiler veren Gönül Elçileri, şimdi de köy okullarına yardım etmeye başladı. Avni Özpolat Anaokulu ile Nadir Tolun İlkokulunda başlatılan kampanyalarda toplanan oyuncakları toparlayan Gönül Elçileri, minik öğrencilere, oyuncakların yanı sıra çanta, tişört, eşofman ve çikolatalar da götürdü.
Şarköy İlkokulu Ana sınıfına yapılan yardımlara Kaymakam Ali Uslanmaz’ın da büyük destek verdiği açıklanırken, ilçedeki Kipa mağazasının da kırtasiye yardımı yaptığı bildirildi. İlçede gönül ilçelerinin sayısını artırmak için çalıştıklarını anlatan Hayriye Uslanmaz, destek olanlara teşekkür etti. Gönül elçilerine teşekkür eden Okul Müdürü İsmail Muştu da, konuklarına kahve ikram etti.