Manisa Haberleri

BAKAN AVCI’NIN ESKİŞEHİR ZİYARETLERİ

Haber 14.04.2013 00:12 Pazar
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir’de bazı açılış ve etkinliklere katıldı.
Eskişehir’e gelen Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Odunpazarı Belediyesi ve Yağmur Dostluk Derneği işbirliği ile Emek Mahallesi’nde yapılan Okuma Salonu'nun açılışını yaptı. Açılışta çocuklar Bakan Avcı’yı çiçeklerle karşıladı. Açılan okulun çocuklardan çok ailelerinde yararlanabileceği bir okul olduğuna dikkat çeken Avcı, “Okuma salonları öğrenci ve ailelerine büyük katkılar sağlayacaktır. Bu tür gönüllü katkıların eğitimimize ne büyük değer kattığını, son zamanlarda daha iyi anlıyoruz. Sizler de bu kurumdan ilginizi esirgemeyiniz. Buraya her fırsatta gelin zaman içerisinde burası beldemizin kültür merkezi haline gelir. Burada sadece kitap konuşulmaz, güncel konular da konuşulur. Burası bir hizmet mekânıdır” diye konuştu.
Daha sonra binayı geze Avcı, aileler tarafından yapılan hamur işlerinden yedi. Açılışa AK Parti Eskişehir milletvekilleri Salih Koca ve Ülker Can, Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir, Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı ve çok sayıda davetli katıldı. Okuma okulunun 500 öğrenci ve velisine ücretsiz hizmet vereceği öğrenildi.
Açılış sonrasında Eskişehir’in İnönü İlçesine giden Bakan Avcı, burada geçici görevle bulunan Mihalgazi Kaymakamı Tahir İğde’yi ziyaret etti. İlçe teşkilatına yürüyerek gitmeyi tercih eden Avcı, vatandaşlarla tek tek görüştü.
Bakan’ın ilçe teşkilatını ziyaret ettiği esnada çocukları 5 yaşındaki Sevda Domaniç ile 9 yaşındaki Fatmanur Domaniç’in özürlü olduğunu dile getiren anne Makberi Domaniç, bakandan özürlü maaşın bağlanması konusunda yardım istedi. Bakan konunun araştırılması için danışmanlarına talimat verdi.
BAKAN CAMİ TAVAN GÖBEĞİNE HAYRAN KALDI
Bakan Avcı, daha sonra CHP’li İnönü ilçe belediye başkanı İsmail Karaköse’yi makamında ziyaret etti. Bakan Avcı, belediye başkanı İsmail Karaköse’nin makam masasının arkasındaki tavan göbeğini bir süre inceledikten sonra, hayran kaldığını dile getirdi. Belediye başkanı İsmail Karaköse ise; davan göbeğinin eski ve yıkılmış cami enkazından çıkarttıklarını daha sonra bakım yaparak duvara astıklarını anlattı.
NİŞANLANAN ÇİFTİN YÜZÜKLERİNİ TAKTI
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, İnönü ilçesinden sonra ilçeye bağlı Oklubalı köyüne geldi. Oklubalı Muhtarlığı Sosyal Tesisleri’ndeki Salih Yerli ile Halime Yazıcı’nın nişan törenlerine de katılan Bakan Avcı, mutlu gençlerin yüzüklerini takarak, düğünlerine gelme sözü verdi.
Bakan Nabi Avcı’nın geceyi Eskişehir’de Polisevinde geçireceği ve sabah saatlerinde uçakla Muğla’ya gideceği öğrenildi.