Manisa Haberleri

HASTA YAKINI ERYILMAZ:

Haber 14.04.2013 09:25 Pazar
Balıkesir’in Bandırma ilçesindeki devlet hastanesinin 5. katında bulunan Nöroloji Servisi’nin üst katına yerleştirilen hoparlörden günde beş vakit okunan ezan sesinin serviste tedavi gören hasta ve hasta yakınlarını rahatsız ettiği ve tedavilerini olumsuz yönde etkilediğine dair iddialar gündemdeki yerini koruyor.
Bandırma Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’nde 39 gündür tedavi gören annesi Şükriye Eryılmaz’ın oğlu Fatih Eryılmaz, hastanede okunan ezan sesinin hastaları ve hasta yakınlarını rahatsız edecek kadar yüksek olmadığını belirterek, “Ezan sesi hastane içerisinde duyulmuyor. Sadece ses dışarıdan duyulabilecek seviyede. Annemin tedavisi sebebiyle yaklaşık 2 aydır önce Dahiliye Servisi’nde refakatçi olarak kaldım. Daha sonra da annem durumunun ağırlaşması üzerine Genel Yoğun Bakım Ünitesi'ne kaldırıldı. 39 gündür de tedavisi sürdüğü için hastaneye sık sık gidip gelmekteyim. Bu sırada bazı yerel basın organlarında konu hakkında çıkan haberleri okudum. Her ne kadar hastaneler hastaların sessizlik içinde tedavi edilmesi gereken yerler olsa da, ezan sesinin rahatsızlık verebileceğine inanmıyorum. Adeta insanın içini ferahlatan ilahi bir sestir ve alternatif tıpta da hastaları iyileştiren bir etkisi olduğu iddia edilen ezan sesi hastanede yatan hastalarımıza rahatsızlık vermemektedir. Bu konuda hastanede tedavi gören bazı hastalarla da konuştum. Onlar da ezan sesinden rahatsız olmadıklarını dile getirdiler” dedi.
Eryılmaz, Türkiye’nin bir İslam ülkesi olduğunu ve ezan sesinin Müslümanlar için rahatsızlık vermesinin söz konusu olamayacağını belirtti.