Manisa Haberleri

BAŞKANLAR HALAY ÇEKTİ

Haber 14.04.2013 09:36 Pazar
Balalılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin gecesinde buluşan belediye başkanları halay çekip, eğlendiler.
Gölbaşı Belediyesi Cumhuriyet Kapalı Spor Salonundaki gecede Balalılarla birlikte olan Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ile Keçiören eski Belediye Başkanı Turgut Altınok, Balalıların eğlencesine ortak oldular. Gecede canlı müzik eşliğinde eğlenen Balalı’ları gören başkanlar hep beraber halay çektiler.
“BİRLİK VE BERABERLİK IŞIĞIMIZ TÜM ÜLKEMİZİ AYDINLATSIN”
Gecede bir konuşma yapan Gölbaşı Belediye Başkanı Odabaşı, salonda esen birlik rüzgarına teşekkür ederek “Bu salonu dolduran birlik ve beraberlik ışığının tüm ülkemizi aydınlatmasını Yüce Allah’tan diliyorum” dedi.
Başkan Odabaşı, konuşmasında Bala ve Gölbaşı’nın birbirine komşu ve akraba olduğunu ve aynı topraklarda aynı kaderi paylaştığına dikkat çekti. Başkan Odabaşı, “Gölbaşı ve Bala, kültürüyle, yaşam biçimiyle, birbirinden ayrı düşünülemeyecek kadar yakın ve kardeş ilçelerdir. Balalı hemşehrilerimizi Gölbaşı’nda misafir etmekten, çok büyük onur ve mutluluk duyuyorum. Biz; sevgi, saygı ve samimiyetle ayakta duran bir milletiz. Yıllardır içi içe yaşayıp, birbirimizin acı tatlı her gününde hep birlikte olduk. Hem Gölbaşı’nın hem de Bala’nın gelişiminden duyduğumuz müşterek memnuniyetimiz de bu samimiyetimizdendir” diye konuştu.
BAŞKAN ODABAŞI’NA TEŞEKKÜR
Gecede Balalılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Üçler Çoruh, Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı’na gecenin düzenlenmesindeki katkılarından dolayı sesli teşekkür eden plaket yaptırdı. Plaketi dernek adına eski Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok verdi. Turgut Altınok, Başkan Odabaşı’na bu geceye katkı sağlayarak Balalı hemşehrileri bir araya getirdiğinden dolayı teşekkür etti.
GECEYE GENİŞ BİR KATILIM OLDU
Balalılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Gölbaşı buluşmasına Bala Kaymakamı Mustafa Irmak, CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Gölbaşı Belediye Başkanı Odabaşı, Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar, Ayaş Belediye Başkanı Ali Başkaraağaç, Keçiören eski Belediye Başkanı Altınok, Milliyetçi Hareket Partisi MYK üyesi İbrahim Çiftçi, siyasi partilerin başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtarlar, ve çok sayıda Balalı vatandaşlar katıldı.
Gecede Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehteran takımı ile Ankara Kulubü Gölbaşı Şubesi Seğmen ekibinin gösterileri büyülerken, sanatçılar Taylan Ülger, Nazlı Öksüz ve Metin Öge söyledikleri şarkılarla müzik dolu bir gece yaşattılar.