Manisa Haberleri

ŞANLIURFALI KARDEŞLERİN KLİP SEVDASI

Haber 14.04.2013 10:45 Pazar
İstanbul'da bir prodüksiyon şirketinde çalışan ve ilk müzik albümlerini çıkaran Arpak kardeşler, albümde yer alan iki türkünün klip çekimlerini memleketleri Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde yaptı.
Türkçe ve Kürtçe türkülerden oluşan "Mevsimsiz Türküler" isimli albümlerinde ‘HORE’ ve ‘HA BABA DE BABA’ adlı iki türkünün klibi için birçok tecrübeli isimle çalışan kardeşlerin klibi çocukluklarının geçtiği Ceylanpınar'da değişik mekanlarda çekildi. 'Recep İvedik' ve 'Fetih 1453' filmlerinin yapımcılığını yapan şirkette Finansman sorumlusu olan Arpak kardeşlerden Mehmet Arpak, hayallerindeki albüm için çalışmaların bittiğini en büyük arzuları olan klipleri için doğdukları topraklarda çekmenin mutluluğu içinde olduklarını ifade ettiler. Ekrem Arpak ise kliplerden birinin Türkçe diğerinin ise Kürtçe çekildiğini belirtti. Klibin yönetmeni Çağlayan Sarıkuş da, "Bu bölgede olmak için ekip arkadaşlarımla birlikte heyecanlandık" diye konuştu.
Klibin görüntü yönetmeni olan Arif Özçetin de bundan birkaç ay önce de bir dizi için Şanlıurfa’ya geldiğini belirterek, “O dizi Güneydoğu’daki ilk projem idi bu proje teklifi gelince çok heyecanlandım, Ceylanpınar’ın ayrı bir öneme sahip zira Suriye sınırında olması sınıra yakın olması son dönemde çok gündeme gelmesi projeyi kabul etmem için açıkça beni cezbetti” diye konuştu.