Manisa Haberleri

PASİNLER’DE ’ONU EN GÜZEL KİM ANLATIR’ YARIŞMASI

Haber 14.04.2013 11:33 Pazar
Ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen ve organizatörlüğünü Pasinler Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin yaptığı “O’nu En Güzel Kim Anlatır” yarışması Pasinler Kültür Merkezi'nde yapıldı.
Erzurum genelinde olduğu gibi Pasinler ilçesinde de peygamber efendimiz Hz. Muhammed’i anlatmak üzere hazırlanan “O’nu En Güzel Kim Anlatır” yarışması Pasinler Kültür Merkezinde çokça davetlinin katılımıyla yapıldı. Düzenlenen yarışmada İbrahim Hakkı İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Rüveyda Dursun birinci olurken, ikinci 13 Mart İlköğrtim Okulu öğrencisi Rabia Zorlu, üçüncü ise ilçeye bağlı Büyükdere İlköğretim Okulu öğrencisi Mustafa Hatunoğlu oldu.
Yarışmada birinci olan İbrahim Hakkı İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Rüveyda Dursun'un ödülünü Alvar Belde Belediye Başkanı Zihni Tekman verirken, ikinciye İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bünyamin Gömleksiz, üçüncüye ise İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ayhan Yanık tarafından hediyeleri verildi. Yarışmada ilk üç sıralamaya giren öğrencilerin sorumlu öğretmenlerine ise ilçe esnafının yapmış olduğu desteklerle çeyrek altın hediye edildi. Ayrıca yarışmada ilk üç dereceye giremeyen öğrencilere de yine hediyeler verildi.
Yarışmaya Erzurum İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Bünyamin Gömleksiz ve Ayhan Yanık, Alvar Belde Belediye Başkanı Zihni Tekman, İlçe Müftüsü Selim Yazıcı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bülent Aktaş, okul müdürleri ve çok sayıda davetli programa katıldı.